Cumartesi , 24 Eylül 2022

Nike’tan Süper Lig’e Yeni Top: Maxim

2012-2013 sezonunda Spor Toto Süper Lig’de kullanılacak olan ve Nike tarafından tasarlanan yüksek performansa sahip Maxim top, üstün görüş, dokunuş ve duyarlılık sunuyor. Maxim top ilk olarak 12 Ağustos’ta Erzurum’da Fenerbahçe-Galatasaray arasında oynanacak olan Süper Kupa maçında görücüye çıkacak.
İlk olarak 12 Ağustos’ta oynanacak Süper Kupa maçında sahalara çıkacak olan ve 2012-13 sezonunda Spor Toto Süper Lig’de kullanılacak Nike’ın yeni Maxim topu, noktasal pas ve vuruşlar için üstün duyarlılık, dokunuş ve sabit top uçuşu sağlayan yeni bir tasarım ve performansla geliyor.
Spor Toto Süper Lig ile birlikte İspanya Liga BBVA, İngiltere Premier Lig ve İtalya Serie A’da da kullanılacak olan Nike Maxim, laboratuvar ve saha ortamında test edilen görsel performans standardı olarak Nike RaDaR (Hızlı Karar ve Müdahale) teknolojisini içeriyor. Bu teknoloji sayesinde oyuncular topu daha iyi görerek saliseler içinde gol ve pas fırsatlarını değerlendirebiliyor. Göze çarpan geometrik grafikler güçlü bir görsellik yaratırken, vurgulu kenarlar sayesinde futbolcular oyun sırasında topu daha kolay fark edebiliyor. Canlı renklerle güçlü kontrastların kullanımı, topun stadyum ve saha ortamında daha belirgin görülmesini sağlıyor.

Topu karşılama ve pas verme performansını maksimize etmek için tasarlanan beş katmanlı yapısı, topla ilk temasta optimum performans sağlarken, 360 derecelik yumuşak nokta topun ayaktan çıkışından itibaren topa istikrar kazandırıyor. Aerodinamik dokulu dış kaplamada kullanılan Geo II Balanced Technology sayesinde topa neresinden vurulursa vurulsun, isabetli ve güçlü bir vuruş yapılmasına izin veriyor.
Mikro kanallı PU: Dokulu dış kaplama, vuruş kesinliği ve etkinliği için topun hızını havadayken sabitliyor.
Nitrojenle genişletilmiş esnek sünger bütün hava koşullarında üstün dokunuş ve tutarlı bir his sağlıyor.
Duyarlı kauçuk, darbelerden gelen enerjiyi depolayarak güç ve hız için topa vurulduğunda enerjiyi serbest bırakıyor.
Polyester destek katmanı, dayanıklılık için topun yapısını ve dengesini arttırıyor.
Beşinci katmanı oluşturan altı kanatlı, karbon lateks hava bölmesi topun ayaktan çıkışından itibaren patlayıcı ivme ve üstün hava tutulumu sağlıyor.

Hakkında Hasan Yener

SM Haber Genel Yayın Yönetmeni SEO - Digital Pazarlama - Sosyal Medya Pazarlama iletisim@sosyalmedyahaber.com

2 comments

  1. bildiğin top lan işte.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir