Pazar , 27 Kasım 2022

Nokia artık telefon değil, tablet üretecek!

Karşınızda Nokia’nın yeni tableti: N1

Geçtiğimiz günlerde Nokia CEO’su tarafından yapılan açıklamada artık Nokia markasının akıllı telefon üretmeyeceği, ne üreteceğinin ise sürpriz konusu olduğu belirtilmişti. Nokia tarafından düzenlenen etkinlikte Nokia’nın artık ne üzerinde çalışacağı belli oldu gibi gözüküyor Nokia N1 olarak adlandırılan yeni tabletin yanı sıra, etkinlikte Nokia tarafından geliştirilen bir Android arayüz yazılımı da tanıtıldı.

n1-1

Gelelim yeni tabletimizin özelliklerine, Nokia N1 sadece 6.9 mm kalınlığa sahip, 7.9 inç ekranında 2048 x 1536 piksel çözünürlük sunan yeni tabletin ekranı Gorilla Glass 3’e sahip. Ekranın yanı sıra Intel Atom Z3580 64-bit 2.3 Ghz hızında işlemciye sahip olan tablet bilgisayar içerisinde 2 GB geçici bellek, yani RAM yer alıyor.

nokia-n1

Android 5.0 Lollipop işletim sistemi ön yüklü olarak piyasaya girecek tabletin ön kısmında 5 MP arka kısmında 8 MP çözünürlüğe sahip kamera yer almakta. Tablette 5.300 mAh gücünde bir batarya da yer alıyor. Nokia N1 2015’in ilk çeyreğinde piyasaya girecek, fiyatı ise 249 dolar olarak belirlenmiş, ülkemize geldiğini düşünecek olursak 600 – 700 TL civarında bir rakama sahip olacağını rahatlıkla söyleyebiliriz.

Hakkında Mert Usluer

Sosyal medya, teknoloji ve bir çok konuda yazar. "sosyalmedyahaber.com"

One comment

  1. Nokia bilindigi gibi cok eskilerden beridir telefon piyasasinda ve cok basarili zamanlarini hepimiz bilmekteyiz microsoft satin aldiktan sonra da kotu gidise dur demis gibi gozukuyor du tablet uretimi ile de yeni bir pazara girmis gibi gozukuyor. Bakalim tablet piyasasinda tutunabilecek mi ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir