Çarşamba , 30 Kasım 2022

Nokia Lumia 1520 İncelemesi

Bir zamanların yüce telefon devi Nokia, şimdilerin ise yalnızca bir telefon markası Nokia. Fakat her koşulda kalite ve Nokia bence aynı cümle içerisine son derece yakışıyor. Bu nedenle yine Nokia’dan bir cihazı tanıtmak istedim derken bir zamanlar tanıttığımı düşündüğüm Lumia 1520’yi atladığımı fark ettim.

Nokia’nın yalnızca telefon değil ayrıca Phablet kategorisinde de yer alan Lumia 1520 hem çok yoğun bir ilgi gördü hem de özellikleri açısından son derece dolgun Windows Phone işletim sistemini kullanan cihazlardan birisi. Telefon 6 inç kocaman bir ekrana sahip. Yani, film ve oyun oynamayı seviyorum diyorsanız bu büyük bir artı.  Ayrıca ekran sadece büyük olmas vasfına sahip değil, bunun yanı sıra Full HD de çözünürlüğe sahip. Cihaz kullanıcılarına geldiğinde içerisinde Windows Phone Lumia Black sürümü yüklü oluyor.

nokia-lumia-1520

Ekrandan başladık, ekrandan devam edelim 6 inç ekrana sahip olan Nokia Lumia 1520 ClearBlack teknnolojisini kullanıyor ve IPS LCD ekran olarak karşımıza geliyor. Tam HD olan ekran da 1920 X 1080 çözünürlükte istediğim her eşyi yapabiliyoruz. Ayrıca ekran da süper duyarlı dokunuş teknolojisi de kullanılmış. Hala fotoğraf çekiyorum ve hala Nokia diyorsanız 20 MP’lik kalitesi ve PureView özelliği ile çift LED flaşlı bir kamera sizi bekliyor demektir.

Performans verilerine geçiş yapalım. Bu cihazda birçok popüler cihazda görebileceğimiz Snapdragon 800 işlemci kullanılıyor ve 2,2 Ghz işlemci hızımız var. Nokia kaç yıl geçerse geçsin alışkanlıklarından da ödün vermiyor ve Lumia 1520 tekrardan karşımıza hafıza kartlı bir telefon olarak çıkıyor. MicroSD kart desteği sayesinde 64 GB’a kadar MicroSD kart kullanımına destek sağlıyor.

2 GB Ram belleğine sahip olan cihaz 32 GB depolama alanı ile birlikte geliyor ve bizlere 7 GB da ücretsiz bulut depolaması sunuyor. Tüm özellikleri bitirdiysek eğer tasarım olarak son derece hoş bir telefon olduğundan bahsedelim. Phablet kategorisine mensup olmasına karşın son derece şık duruyor ve elinizde tutulması da bir o kadar kolay. Elbette Phablet cihaz büyüklüğünü size hissettiriyor ancak kaliteli bir his. Diğer yandan Windows Phone işletim sistemini kullanıyor olması bu cihazın alınma sebebi olabilir.

Hakkında Hasan Yener

SM Haber Genel Yayın Yönetmeni SEO - Digital Pazarlama - Sosyal Medya Pazarlama iletisim@sosyalmedyahaber.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir