Salı , 7 Şubat 2023

Not Defteri Dizisi İlgi Çekiyor

Dersaadet lisesinde ve bulunduğu semtteki olayları anlatan Not Defteri, son zamanlarda en fazla izlediğim dizilerin başında yer alıyor. Yeni bir dizi olmasına rağmen özellikle de öğrencilerin arasında meydana gelen çatışmalar beni çok daha fazla ekrana bağlıyor. Çünkü dizideki çatışmaların nedeni maddi yönden. Bir tarafta zengin diğer tarafta ise fakir öğrenciler var ve ben de her hafta bu öğrencilerin aralarında yaşadıkları olayları nefesimi tutarak izliyorum.

Peki bu öğrenciler neden bu kadar kavga ediyor diye soruyorsanız söyleyeyim, mesele yalnızca maddi durum değil. İki grup genel anlamda birbirini çekemiyor ve bunun yanı sıra Egemen’in sevgilisi olan Selin’i bir de Ufuk seviyor ve onunla sevgili olmasını istiyor.

Tabi bunu isterken de maddi gücünü, bu gücün getirdiği güveni kullanmayı da ihmal etmiyor. Tabi Egemen ve grubu böyle yapınca da Egemen’in grubu da geri kalmıyor. Geçmiş zamanlarda bu kavgaları öğretmenler engelleyemezken şimdilerde yeni gelen Mahir hoca da bir taraftan kendi özel meselelerini halletmeye çalışırken diğer bir yandan da öğrencilerin arasında oluşmaya başlamış olan düşmanlığı ortadan kaldırmaya çalışıyor. Ancak işi oldukça zor çünkü gördüğüm kadarıyla öğrenciler oldukça sert bir şekilde kendi kabuklarına çekilmişler ve yumuşamayı da kesinlikle düşünmüyorlar.

Dizide ana karakter tabi ki Mahir hoca. Bir taraftan edebiyat dünyasını bizlerin önüne sererken diğer bir taraftan da güçlü ve kararlı duruşu ile birlikte liseye geldiği ilk günden itibaren bulunduğu yeri değiştirmek için elinden geleni fazlasıyla yapıyor. Şimdilerde yaptıkları çok fazla takdir görmese de özellikle son bölümde öğrenciler yavaş yavaş Mahir hocaya karşı güven beslemeye başladılar ve tahmin ediyorum ilerleyen bölümlerde çok daha heyecanlı gelişmeler de bizi bekliyor.

Ana karakter Mahir hoca olsa da yan karakterlerin her biri de benim oldukça hoşuma gitti. Özellikle de çaycı karakteri ve bu karakterin öğrenciler ile diyalogları her seferinde beni inanılmaz güldürüyor. Müthiş oyunculukların yer aldığı bu diziyi bence herkes izlemeli ve gençlerin hayatına ve yaşadıklarına bir de bu dizi ile tarafsız bir şekilde bakmalı.

Tüm bölümlere şu adresten ulaşabilirsiniz: http://www.fox.com.tr/Not-Defteri

Hakkında Yılmaz Atasoy

Uzun zamandır sosyal medya haberlerini takip ediyorum. Sosyal medya danışmanlığı veriyor ve aynı zamanda makaleler yazıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir