Ocak Ayında En Çok Hangi Ünlü Konuşuldu?

Avşar kızı yaklaşık 20 yıldır Türk magazin dünyasına damgasını vuran isim. Medyada zirve yapmanın yolunu bir şekilde buluyor. Kimler geliyor, kimler geçiyor, ancak Türk magazin basını Hülya Avşar’dan vazgeçemiyor…

Magazin ve eğlence dünyasındaki tüm gelişmeleri yakından takip eden Medya Takip Merkezi (MTM), Ocak ayının medyada en fazla öne çıkan ünlülerini belirledi. Raporda bu ay, yeni isimler dikkat çekti…

Yıllardır magazin dünyasının yıldızı sönmeyen ismi Hülya Avşar, ayın en çok konuşulan ismi oldu. İş adamı Mehmet Dereli ile biten ilişkileri hakkında basında oldukça yer alan Avşar, yeni yılın ilk ayında 3 bin 150 adet haber ve yazıya konu edilerek, medyatikliğini koruduğunu gösterdi.

Eurovision şöhret getirdi…

En medyatik ünlüler listesinin sürpriz isimlerinden biri, 57. Eurovision Şarkı Yarışması’na Türkiye’nin adayı olarak seçilmesi üzerine şöhret basamaklarını hızla tırmanan Can Bonomo oldu. Gerek giyimi gerekse kliplerindeki içeriklerle kendine has bir tarzı olduğu gözlenen Bonomo, daha önce sadece belirli bir kesim tarafından takip ediliyordu. 38. Altın Kelebek Ödülleri’nde “En İyi Çıkış Yapan Sanatçı” seçilen 25 yaşındaki sanatçı, damga vurduğu Ocak ayında toplam 2 bin 835 haber/yazı ile medyanın yakın markajındaydı.

İmparator liderliği kaptırsa da zirveyi bırakmıyor…

İmparator lakaplı İbrahim Tatlıses, geçtiğimiz aylardaki liderliğini Hülya Avşar’a kaptırarak 3. sıraya geriledi. Uğradığı silahlı saldırıdan sonra eski sağlığına kavuşan Tatlıses, basın mensuplarının karşısına yeniden çıkmaya başladı. 2012 yılı içerisinde tekrar çocuk sahibi olma arzusunu medya ile paylaşan imparator, yılın ilk ayında 2 bin 465 haber ve yazıda yer aldı.

Acun yine üst sıralarda…

Geçtiğimiz aylarda medyada liderliğin tadını alan Ilıcalı, zirveyi bırakmaya pek niyetli görünmüyor. Yapımcılığını ve sunuculuğunu üstlendiği başarılı yarışma programlarıyla adından sıkça söz ettiren Ilıcalı, abisinin sahibi olduğu Anatomica Kulak Burun Boğaz Hastanesi’nin açılışında “O Ses Türkiye” jüri üyeleri ile birlikte bulunmasıyla da basının ilgisini çekti.

Cem Yılmaz kız istedi…

Ahu Yağtu ile devam eden birlikteliklerini evliliğe taşıma kararı alan Cem Yılmaz, İzmir’de kız evini ziyaret ederek ebeveynlerin onayını aldı. Medyanın yoğun ilgi gösterdiği kız isteme gecesinden mutlu ayrılan ünlü şovmen, MTM’ nin raporuna göre, ay boyunca 1.950 adet haber ve yazıda yer aldı.

Azer Bülbül Hayranlarını Üzdü…                                    

Bir otel odasında ölü bulunması ile büyük şok yaşatan Azer Bülbül, gizemli ölümü ile ilgili haberlerle medyada yankı uyandırdı. Cenazesinde izdiham yaşanan Bülbül, medyada 1.543 haber ve yazı ile yer aldı.

Ocak Ayının En Medyatikleri  
No Adı Haber Adedi  
1 Hülya Avşar 3.150  
2 Can Bonomo 2.835  
3 İbrahim Tatlıses 2.465  
4 Acun Ilıcalı 2.410  
5 Cem Yılmaz 1.950  
6 Murat Boz 1.749  
7 Azer Bülbül 1.543  
8 Hadise 1.524  
9 Demet Akalın 1.491  
10 Kıvanç Tatlıtuğ 1.399  
 

MTM Medya Takip Merkezi’nin, Ocak ayında 2 bini aşkın gazete, dergi, TV kanalı ve haber sitesinde yaptığı medya takibi sonuçlarından derlenmiştir.

 
 
 

Hakkında Hasan Yener

SM Haber Genel Yayın Yönetmeni SEO - Digital Pazarlama - Sosyal Medya Pazarlama iletisim@sosyalmedyahaber.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir