Perşembe , 26 Mayıs 2022

Bloggerlar için yeni bir gelir modeli: Ofpof İçerik Ağı

“Keyfinizin sosyal kahyası” sloganıyla içerik siteleri arasına etkili bir giriş yapan Ofpof, şu günlerde yeni gelir modeliyle adından söz ettiriyor.

Ofpof Content Network (Ofpof İçerik Ağı) adıyla bilinen içerik ağı, yazarlara, bloggerlara, kurumsal yayıncılara ve kaliteli içerik üretebilen herkese içeriklerinden gelir elde edebilecekleri bir iş modeli sunuyor.

Ofpof içerik ağı kaliteli içerik üretebilen herkese açık. Özgün içerik üretiyorsanız, Ofpof İçerik Ağı’na katılarak Ofpof.com’da yayınlanacak yazılarınızdan gelir elde edebilirsiniz.Buna ek olarak Ofpof.com’un yüksek ziyaretçi trafiği sayesinde isminizi geniş kitlelere duyurma imkanı da bulacaksınız.

Ofpof Content Network sistemine katılmak oldukça kolay. İlk yapmanız gereken hazırladığınız %100 orijinal ve özgün içerikleri Ofpof.com üzerinden onaya göndermek. Bu içeriklerin daha önce başka bir yerde yayınlanmamış olması gerekli. Eğer bu kriterlere uyuyorsa onaylanarak yayına alınıyor. Yayına alınan içeriklerin yayın hakkı Ofpof.com’a ait olup, içerikler kendi profil sayfanızda görüntüleniyor.

Onaylanan yazılara 5TL ödeyen Ofpof, yazıların okunması arttıkça yazara ek ödeme yapıyor. Bu sisteme göre yazarlar yayınlanan bütün yazılarından yüzde 50 gelir elde ederken, başka yazılar için oluşturduğu trafik gelirinden yüzde 25 pay alıyor. Bu sisteme göre yazarlar hem yayınlanan bütün yazılarından yüzde 50 gelir elde ediyor, başka yazılarda oluşturduğu trafik gelirinden yüzde 25 pay alıyor.

Yazarlar gelirini artırmak için içerik onaylandıktan sonra yazılarının linkini, başlığını ve kısa açıklamasını istediği yerde yayınlayabilir. Ayrıca içeriklerini Facebook, Twitter gibi sosyal ağlarda tanıtarak daha fazla gelir elde etme fırsatı bulabilirler.

Ofpof.com içerik ekibi, bazı değerlendirmeler sonucu belirli içerikleri Ofpof.com ana sayfasında ve kategori sayfalarında öne çıkartıyor ve sosyal medya hesaplarında paylaşıyor. Böylece içerikler daha fazla dikkat çektiğinden tıklanma sayısı artıyor.

Ofpof.com’da reklam satışı Ofpof’un anlaşmalı ajansları ve networkleri tarafından yapılmakta. Profesyonel ekipler tarafından yürütülen satış süreçleri sayesinde yazarlar çok daha fazla gelir elde etme olanağı buluyor.

Ofpof.com’da film önerileri, merak edilen sorular, seyahat tavsiyeleri, popüler oyunlar, ilginç spor dalları gibi çeşitli konularda eğlenceli haberler yer alıyor. Hayata eğlenceli tarafından bakmak ve Ofpof’un bu keyifli ortamına dahil olmak istiyorsanız, http://ofpof.com/ adresini ziyaret edip Ofpof içerik ağıyla tanışın.

Hakkında Mert Usluer

Sosyal medya, teknoloji ve bir çok konuda yazar. "sosyalmedyahaber.com"

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir