Cumartesi , 20 Ağustos 2022

Okan Bayülgen’den Reyting Operasyonu Yorumu

Medya dünyası reyting operasyonu ile çalkalanırken en ilginç tepkilerden biri de bu konularda en muhalif isimlerin başında gelen Okan Bayülgen’den geldi.

 

İŞTE OKAN BAYÜLGEN’İN REYTİNG OPERASYONU YORUMU :

-Devletin, Milletin en temel kurumları sorgulandı. Bir ölçüm şirketi sorgulanmadı. Milyarlarca dolarlık bir reklam pastası paylaşılıyordu…

-Medya herkesin güvenirliğini konuşuyor, ölçüm şirketini konuşamıyordu.Reklam veren, reklam pazarlayan,reklam alan, dizileri yapan vs. memnun

– Kimse düzeni bozmak istemiyor Herkes onun bir parçası! Ne zaman Agb ile ilgili bir şeyler söylesem korkarak reitinglere bakıyorum yıllardır.

– Reklam veren büyük şirketlere diyorum ki, kazık yiyorsunuz!Diyor ki bizde reklamı filan veriyor, o diyor ki filana yaptırıyoruz kuyruğuna vs

– Nerdeyse 20 yıldır milletin bütün kültürünü, alışkanlıklarını, düşüncelerini, memleketin sosyo kültürel yapısını değiştirdiler. Üçkuruş para

– Patronların kazancından sözetmiyorum. Aradakiler, aracılar. İşleri devam etsin diye, işten atılmamak için. “Biz ne yapabiliriz ki?” diye.

– Sonra bir kaç çatlak ses! Trt konuşmaya başladı. Agb şirketiyle anlaşma sona ererken operasyonlar başladı. Kısaca olan oldu.

– Bugün de yarın da reytingler gelecek. BüyükKanallar yine reklamları paylaşıcak. Reklam veren de Halk da kazık yiyecek. Peki operasyon?

– Sonra ne olacak? Sizce?

– Yeni bir düzen kurulacak. Haklıdan yana! Güzelden yana! Güzel günler göreceğiz çocuklar :)

 

 

Hakkında Yılmaz Atasoy

Uzun zamandır sosyal medya haberlerini takip ediyorum. Sosyal medya danışmanlığı veriyor ve aynı zamanda makaleler yazıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir