Pazartesi , 27 Haziran 2022

Online Playstation Servisi Hackerlara Boyun Eğdi

Son altı gündür Sony’nin Playstation ağına bağlanmaya çalışan kullanıcılar ciddi sıkıntılar yaşıyorlardı. Korsanların saldırısı altında kalan online hizmetler sorunlu bir şekilde çalışıyor, kullanıcılara yeterli hizmet veremiyordu.

Sony sonunda siteyi bilinmeyen bir süre için tamamen hizmete kapattığını duyurdu.
Sony PlayStation durumu Twitter’dan duyurdu. Twitter iletisinde, resmi bloga uzantı verilerek Sony’nin Kurumsal İletişim Direktörü Patrick Seybold’un açıklaması kullanıcılarla paylaşıldı.

Seybold açıklamasında “Biliyorum sizler ne zaman PlayStation Network ve Qriocity ağlarının erişime açık olacağını merak ediyorsunuz. Ne yazık ki, bu hizmetleri belirsiz bir süre için kapatmak zorundayız. Durumun ne zaman düzeltileceği, hizmetin güncelleneceğine dair net bir tarih veremiyorum. Ben de ilgili arkadaşlardan bilgi bekliyorum” dedi.

Patrick Seybold açıklamasına “Daha önce de belirtildiği gibi, bu yoğun bir süreç ve biz hızla yeniden çevrimiçi olmak için çalışıyoruz. Bir kez daha sabrınız için teşekkür ederiz. Sizlerle güncel gelişmeleri sürekli paylaşacağım” sözleriyle son verdi.

Seybold daha önce 21 Nisan’da yaptığı açıklamada hacker saldırısından dolayı kullanıcıların yaşadığı erişim sorununun geçici bir durum olduğunu, 1-2 gün içinde bunu çözeceklerini söylemiş ama problemler günlerce devam etmişti.

Sony, hackerların yola açtığı hatayı onaramamasının dışında, ayrıca sistemde kayıtlı kullanıcı bilgilerini de tehlikeye atmamak, korumak adına Playstation Network ve Qriocity isimli online hizmetlerini erişime tamamen kapattı.

haberturk

Hakkında Hasan Yener

SM Haber Genel Yayın Yönetmeni SEO - Digital Pazarlama - Sosyal Medya Pazarlama iletisim@sosyalmedyahaber.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir