https://juragankomik.com
Perşembe , 30 Mayıs 2024

Opera 20 Yayınlandı!

Opera tarayıcı Türkiye’de son yıllarda artış gösteren bir kullanım oranına sahip, bu durumu göz önünde bulundurarak sizlere yeni Opera sürümü olan Opera 20’yi sunmak istedik. Bildiğiniz gibi piyasada Safari, Chrome, Firefox vb. bir çok internet tarayıcısı bulunmakta, Opera’yı bunlardan ayıran bir çok özellik yeni sürümde bizleri karşılıyor. Peki Opera’nın bu yeni sürümünde neler yeni?

İlk olarak bahsetmemiz gereken şey görünüm açısından arayüzde biraz değişikliğe uğramış, bunun yanı sıra birçok tarayıcı da performans sorunu yaşadığımızı kabul etmemiz gerekiyor. Ancak Opera’da bu sorunlar yeni sürümle beraber en aza indirilmiş gibi gözüküyor. Aşırı köklü bir değişiklik yapılmasa da Opera’nın bu yeni sürümü insana umut vermiyor değil.

Diğer özelliklere gelecek olursak, firma henüz bu yeni sürüm hakkında resmi ve güncel özellikleri sosyal medyaya duyurmuş değil, ancak Opera 20’yi indirdiğiniz taktirde yeni özelliklerini kendiniz keşif edebiliyorsunuz. Mesela ilk indirdiğinizde kurulum sonrasında Opera “Opera’yı geliştirmemize yardımcı olmak için kulanım bilgilerinizi göndermek ister misiniz?” şeklinde bir soru yöneltiyor. Eğer bu izni tarayıcınıza verirseniz kullanım bilgilerinizi paylaşmış oluyorsunuz ve tarayıcıda yaşanan her sorun Opera yönetimine giderek düzeltilmesi konusu hızlı bir şekilde hallediliyor.

Opera’nın bu yeni sürümünü kolaylıkla Windows platformu ve Mac platformu için indirebiliyorsunuz, üstelik daha önce de olduğu gibi her iki platformda da ücretsiz.

Windows Opera 20: TIKLA

Mac Opera 20: TIKLA

Hakkında Mert Usluer

Sosyal medya, teknoloji ve bir çok konuda yazar. "sosyalmedyahaber.com"

One comment

  1. adidastan aldığım 4 günlük bir sipor ayakabım resmen dağıldı geri iyadesini istedim bu konuda kimse benle ilgilenmedi resmen beni başların atmak için caba sarfetiler benim muhatabım mahkeme yoluyla hakımı aramakmış böylesine bir firma nasıl bu şekil haraket edergerçekten sizin gibi bir firmadan alış veriş yaptığım için kendi kendime küfrediyorum firmanın başındaki yaızı gibi gerçekten adi bir firmasınız

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir