https://juragankomik.com
Çarşamba , 19 Haziran 2024

Orduspor’un Şampiyonluğu İçin Ne Dediler?

‎Orduspor Teknik Direktörü Metin Diyadin yönetiminde 26 yıl sonra süper lige çıktı.Finalde Gaziantep Büyükşehir Belediyespor’u yenerek 1.lig şampiyonluğunu göğüsleyen takım, sosyal medyanında gönlünü fethetti.

işte yorumlar;

guenen‎ #orduspor başkan 5 yıl içinde takım şampiyonluğa oynayacak demiş. en son ankaraspor’un öyle bir hedefi vardı, öyle bir klüp yok artık. aman.

ulasgursat‎ Her sene süper lige istemediğim bir veya iki takım çıkıyordu. Bu sene orduspor, samsun ve mersinin süper lige çıkmasına çok sevindim

mustafayenigun‎ bu aksam #orduspor haberini #orduspor atkisiyla sunucam. sampiyonlar ligi’nde yerimizi ayirin uleen :))

sirertu‎ Orduspor’un Süper Lige yükselmesiyle birlikte Bearshare’in en çok indirilen müzik listesinde “Ordunun Dereleri” 1.sıraya yerşleşti..


2babozo‎ mor menekselerim sampiyon oldu #orduspor

Topal_Solucann‎ Hakettiniz , hoşgelsiniz #orduspor

GokhanDandin‎ Orduspor u da tebrik ederim,Super Lig de kalici olur insallah

akpinar01‎ Artık bizim yaratıcı spor yazarlarımız,Orduspor’un deplasman galibiyetlerinde Ordu Darbe yaptı başlıkları atar,bakalım ilk kimden gelecek.

DiplomaliAsci‎ orduspor ünyeye yaptını unutmuyorum emme sizleri kutluyorum:)) maşalla ordu gelişimi için daha da iyi olucak

iLkerm4‎ Tebrikler Ordu’m ! #orduspor ‘a mor menekşelere süper ligde başarılar.

yakup_camoglu‎ süper lige hoşgeldin mormenekşem #orduspor

ertanbarut‎ Yıllar sonra Superlıge hosgeldın Orduspor

GaniMujde‎ Orduspor birinci lige çok yakışacak.Antep te iyi mücadele etti ama Orduspor taraftarı ile renk katacak süper lige.

GaniMujde‎ Orduspor Eskişehir ve Bursa gibi vefakar bi taraftara sahip.Tüm maçlarını dolu tribünlere oynarlar.O yüzden çok sevindim…

ersinduzen‎ orduspor 26 yil sonra süper lig’de…tebrikler…

@TATANGALAR: Birileri “Ordu kazandi” deyince #ihtilal oldu sanmis. Ordu lan Ordu, #Orduspor yani. Askerin ordusu degil :)

@bahriurbay: #orduspor başkanı biraz yüksekten uçuyor sanki. Hedefimiz süper lig şampiyonluğudur ve bunu başaracağız… diyor.

BurcumEcemim‎ Orduspor Kulübü Başkanı Nedim Türkmen : bu sezon ilk hedefimiz ligde kalmak olacak. Sonrasında da Bursaspor gibi şampiyon olmak istiyoruz

Osmanlı Donanması
Nakliye gemileriyle beraber büyük, küçük yüzelli parçadan ziyade olduğu söylenen (22) Osmanlı donanmasını bazı Rum tarihleri dört yüz yirmiye kadar çıkarırlar (23). Bu donanma Baltaoğlu Süleyman bey kumandasında olup Haliç tarafındaki surlar hariç olmak üzere deniz tarafından İstanbul surlarını kuşatmıştı. Kritovulosa göre, Baltaoğlu İstanbul fethinden bir buçuk ay evvel 13 Nisan’da Büyükada (Prinkipos) kalesini (24) ve Pâdişâh da boğazdaki Tarabya kalesini zabt ederek (25) onu müteakip aynı günde Studyo yani Burgaz adasındaki kaleyi de elde etmek suretiyle (26) o taraflarda bir istihbarat ve emniyet tertibatı alınmıştı.

Bizans’ın Kara ve Deniz Kuvvetleri
İstanbul’u müdafaa edenlerin mevcudu da belli değildir; bu hususta müteaddid kaynaklar tetkik edilerek bir fikir elde edilmiştir. Sıhhate en yakın olarak muhasara esnasında imparatorluğun hazerî ordusu mevcudu beş bin, muhasaradan az evvel imparatorun şehirde eli silâh tutan halktan topladığı kuvvet (nefir-i âm) ise 4973’dü. Bu kuvvetlerden başka Venedik, Ceneviz ile Girit, Sakız adalarından İspanya, Provanş’dan gelen yardımcı kuvvet mevcudu üç bin olup buna gerek ecnebi ve gerek Rum donanmasından surlarda hizmet gören iki bin gemi mürettebatı ve Şehzade Orhan’ın maiyyetinde bulunan altı yüz Türkün de ilâvesiyle (27) Bizans’ın müdafaa kuvveti de en aşağı on beş bin kadardı (28). Maamafih bu miktarın muhasaranın devamı esnasında zayiatı telâfi etmek suretiyle artmış olduğuna şüphe yoktur. Surlar üzerinde müdafaa bölgesi yirmi yedi kısma ayrılarak her biri bir kumandana verilmişti. Ayos Romanos yani Topkapı mıntakası İmparator, Jüstinyani ve Kantakuzen taraflarından müdafaa ediliyordu.

Bizans’ın gerek kendisinin ve gerek yardımcı olarak gelmiş olan donanma mevcudu da muhtelif ebadda olarak sekiz Ceneviz, on beş Venedik, altı adet İtalya Cumhuriyetlerine aid gemi ile yedi Bizans kadirgası ve diğer muhtelif yerlere âid gemilerden mürekkep olarak mecmuu 39 gemi idi (29). Bu gemiler, iki nisanda imparatorun emriyle Yalıköşkü ile Galata’da Kurşunlu mahzen arasına gerilmiş olan zincirin gerisinde Haliç bulunuyorlardı (30). Bunlardan on adedi gerilmiş olan zinciri kırmak için yapılacak taarruzu önlemek için müdafaa hattının önünde yer almışlardı.

Hakkında Hasan Yener

SM Haber Genel Yayın Yönetmeni SEO - Digital Pazarlama - Sosyal Medya Pazarlama iletisim@sosyalmedyahaber.com

4 comments

  1. ordusporun bir taraftarı olarak ona süper ligde başarılar dilerim ordunu dereleri aksa yukarı aksa vermem seni ellere orduspor üstüme kalsa canım ordumm

  2. “@bahriurbay: #orduspor başkanı biraz yüksekten uçuyor sanki. Hedefimiz süper lig şampiyonluğudur ve bunu başaracağız… diyor.”

    ne kardeş zoruna mı gitti.

  3. sampıyonmu orduspor sampıyon super lıgdemı evet gerısı teferruat ordulu olarak gurur duyuyorum ordusporumla inşallah kalıcı basarılar gelır bızde spor sever olarak ordulu olarak mutlu oluruz.

  4. Oğuzhan Şanlı

    ORDU’ya süper lig yakışır.Ordusporumuz süperligdede basarılı olacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir