Cuma , 9 Aralık 2022

Ortak Sınıf’a katılan hem eğleniyor, hem kazanıyor!

Doğa Koleji’nin Facebook üzerinden açtığı bilgi yarışması oyunu “Ortak Sınıf” bilgileri güncellerken, ödüller de kazandırıyor. Doğa Koleji Facebook sayfasına giren herkesin online olarak katılabileceği bilgi yarışmasında haftanın galibi ödül kazanırken, büyük ödül 22 Eylül’e kadar en fazla doğru yanıt verenin olacak.

Doğa Koleji’nin Facebook sayfasından giriş yapılabilen “Ortak Sınıf”, katılımcıların bilgisini sınarken eğlenebilecekleri ve eğlenirken de hediyeler kazanabilecekleri bir ortam sağlıyor. Facebook sayfasında yer alan “Ortak Sınıf” linkine tıklayan herkesin yarışabileceği Ortak Sınıf’ta bilgi kadar hız da önemli. Zira kazanabilmek için ekranda çıkan soruya en hızlı şekilde parmak kaldırıp doğru cevabı vermek gerekiyor.

Burada, 7’den 77’ye herkes öğrenci

Gencinden yaşlısına herkesin öğrenci olduğu Ortak Sınıf’ta yıllar önce mezun olmuş Facebook kullanıcıları da yeniden öğrenci olup parmak kaldırmanın heyecanını yaşıyor. Sorulara en hızlı ve en çok parmak kaldıranın yanıt verme hakkı kazandığı yarışmada, diğer yarışmacılardan ipucu da alınabiliyor. Ancak ortada büyük ödülün bulunduğu yarışmada siz olsanız rakibinize doğru ipucunu verir misiniz?

4 ayda onlarca yarışmacı ödül kazandı

Doğa Koleji, Aralık 2012’den beri devam eden, eğlenceli ve öğretici yarışması “Ortak Sınıf” uygulamasıyla; her hafta sıralamada en çok puanı alan yarışmacı, haftanın birincisi seçilerek D&R’dan hediye çeki ile ödüllendirdi. Yarışmadaki amaç ise Macbook Air Notebook büyük ödülünü kazanmak. 22 Eylül 2013’e kadar devam edecek Ortak Sınıf’ta, bu büyük ödülün sahibi en fazla puan kazanan yarışmacı olacak.

Öğrenciler, matematikten sınıfta kaldı.

Yaklaşık 4 aydır süren uygulamada Ortak Sınıf’ın öğrencileri en fazla genel kültür sorularına doğru yanıt verirken, matematikten sınıfta kaldı. Öğrencilerin en fazla doğru yanıtladığı soru ise “Sultan lakaplı aktristimiz kimdir?” sorusu oldu. En hızlı parmak kaldırarak yanıt verme hakkı kazanan ancak cevabı bilmediği için rakiplerinden ipucu isteyen 23.274 kişiye ise yanlış ipucu verildi. Kıyasıya rekabetin yaşandığı Ortak Sınıf’ta doğru ipucu sayısı sadece 18.630’da kaldı. Doğa Kolej’nin Facebook üzerinden sürdürdüğü “Ortak Sınıf” heyecanına siz de katılıp hediyeye ortak olabilirsiniz.

Hakkında Hasan Yener

SM Haber Genel Yayın Yönetmeni SEO - Digital Pazarlama - Sosyal Medya Pazarlama iletisim@sosyalmedyahaber.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir