Perşembe , 2 Şubat 2023

Otobüsü Durdurup Ezan Okumaya Başlayan İETT Şoförü

Yazının başlığı interaktif sözlüklerdeki saçma başlıklar gibi oldu biliyorum ama öyle değil aslında. Başlıktaki olayı Bekir Coşkun bugünkü yazısında yaşandığını iddia ediyor.  Bekir Coşkun’a bir okurundan not gelmiş. Bu nota göre İETT otobüsü seyir halindeyken otobüs birden bire durmuş. Şoför aşağı inmiş. Elini kulağına götürüp ezan okumaya başlamış. Üstelik ezan okumaya da Allahuu Ekber diye başlamış. Yolcular şaşırmışlar, önce otobüs arızası var zannetmişler lakin şoförün ezan okuduğunu görünce dinlemişler sonra da devam etmişler yollarına ne yapsın garip yolcular.

Bekir Coşkun bu olayı İETT otobüsünde kısa şort giydiği için dayak yediği iddia edilen Nurcan İbrahimoğlu’nun hali pürmelaline örnek göstermek için anlatmış.

Bu arada Bekir Coşkun söz konusu şortlu kıza dayak olayını da çok fazla dikkatli okumadığı anlaşılıyor. Zira yazısında olayın Ramazan ayında gerçekleştiğini yazmış ama olay 28 temmuz günü yani Ramazan’dan 3 gün önce gerçekleşmiş. Ama bu kadarcık kusur Bekir Coşkun için önemli değil. Gerçi bu olay gerçekten anlatıldığı gibi gerçekleşmişse Ramazan’da veya Ramazan’dan önce olmuş olması fazla önemli değil. Ama bugüne kadar çıkan haberler kafa karıştırıcı cinsten. Hal böyleyken özellikle Ramazan ayında olmuş gibi yazması ya haberi dikkatli okumadığını ya da haberin inandırıcılığını arttırmak için bilerek yanlış yazdığını gösterir.

Bu olayda şortlu kız haklıydı, haksızdı orasında değilim ben. Ama Bekir Coşkun gibi ve onun gibi düşünen  insanların böyle olaylar gördükçe daha bir sevindirik oldukları göze çarpıyor. Bu tarz haberler gelse de inansam diye bir halleri var sanki. Hal böyle olunca insan bir İETT şoförünün otobüsü durdurup Ezan okumuş olma ihtimaline bile inanıyor. Bunu köşe yazısı olarak yazabiliyor. Dalgasını geçebiliyor.

Hakkında admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir