Perşembe , 26 Mayıs 2022

Türk yapımı mobil oyun Ottomania artık ücretsiz

Ottomania oyunu aslında bugün ücretsiz olmadı, fakat ücretsiz oluşu benim oldukça kısa bir süre önce dikkatimi çekti. Daha önce ücretli olarak satılan bu oyunu sürekli olarak denemek istiyordum fakat kısmet bugünlereymiş. Ottomania oyunu Arctic Camel Games tarafından geliştirilen bir çeşit kale savunma oyunu.

Oyunun her ne kadar kendisi Türk yapımı olsa da mantığının Türk yapımı olmadığını söylemek gerekiyor. Muhtemelen bilgisayar oyunundan veya mobil oyunlarından tanıdığınız Plants vs Zombie oyunundaki gibi bir mantık var. Oyun içerisinde bu sefer sadece zombilere karşı değil düşman birliklerine karşı saf tutuyoruz ve askerlerimizi güneş ışını ile değil hoşaf ile besliyoruz. Daha önceden çıkış yapan Dolmuş Driver oyununda olduğu gibi bu oyunda da grafiklerin tamamen Türkçe olmuş olması ve bunun yanı sıra tamamen Türkçe seslendirmeler ile oyunun ilerliyor olması son derece hoş bir özellik ve gerçekten oyunun Türk yapımı olduğunu size hissettiren özelliklerin arasında yer alıyor.

Bu tarz oyunları ne kadar oynadığınız bilinmez fakat oyun ilerlemeli birçok oyun düşünüldüğünde hem çok büyük bir zevke sahip hem de zevkli olduğu kadar zor. Özellikle 14. Seviyeden sonra artık oyunun yavaş yavaş ruhunuzu istediğini düşünmeye başlayabiliyorsunuz. Oyun içerisinde de üç farklı padişah bulunuyor. Biri Osman Bey, biri Fatih Sultan Mehmet, diğeri ise Kanuni Sultan Süleyman.

Oyunda bizleri etkileyen en öne çıkan özellikler ise tabiiki kendi kültürümüzden bazı esintileri görmek. Nitekim oyun içerisindeki karakterler dahi Türk ordusunun ve bilhassa Osmanlı ordusunun en başarılı olan askerleri arasında yer alıyor. Oyunun mantığı da şayet biz Türkler tarafından keşfedilmiş olsaymış o zaman oyuna %100 Türk oyunu diyebilirmişiz, fakat bu haliyle oyun %99’luk bir Türk oyunu gibi görünüyor. Oyunun hem Android hem de iOS işletim sistemine sahip cihazlar içerisinde oynanabiliyor olduğunu da unutmadan hatırlatalım.

Hakkında Hasan Yener

SM Haber Genel Yayın Yönetmeni SEO - Digital Pazarlama - Sosyal Medya Pazarlama iletisim@sosyalmedyahaber.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir