Salı , 28 Eylül 2021

Oxford Üniversitesi Elektronik Kütüphane Bu Hafta Ücretsiz

Bildiğiniz üzere dünyanın en bilinen ve en iyi üniversitelerinden birisi olan Oxford Üniversitesi’nin kütüphanesi çok sağlam bir altyapıya sahip. Tam bir bilgi kaynağı olan bu kütüphanede akademisyenlerden doktorlara kadar her branştan bilgiye erişmek mümkün diyebiliriz. Fakat bu kütüphaneye sadece kayıtlı kişiler erişim sağlayabiliyor.

Eğitimin vazgeçilmez kaynağı olan kütüphaneler ve e-kütüphaneler hayatınızı değiştirebilecek kitapları, bilgileri içerisinde barındırmakta. Aslında internet ortamını genel olarak düşündüğümüzde bu bilgiler arandığı zaman her yerden edinebileceğiniz şeyler diyebiliriz, fakat günümüzde internet kullanımını düşündüğümüzde bilgiden çok insanlar farklı şeylere yönelmeyi tercih ediyor, yapılan en büyük hata bu diyebiliriz. İnsan beyni milyonlarca bilgiyi alabilecek kapasitededir, bu depolama alanını boş ve gereksiz bilgiler ile doldurmak gerçekten ziyan olmakta.

Oxford Üniversitesi tarafından online erişime açılan bu kütüphanede her türlü bilgiye erişmek mümkün, bu kütüphaneyi değerli kılan şeylerden bahsedecek olursak derlenmiş ve kategorize edilmiş olması diyebiliriz, daha önce de dediğimiz gibi bu bilgilere daha farklı arama yöntemleriyle de erişilebilir fakat Oxford Üniversitesi zaman kaybını önleyecek bir yapıya ve düzene sahip. Yani istediğiniz bilgiye kategori filtresi uygulayarak bir çok esere online olarak erişim sağlayabiliyorsunuz. Oxford Üniversitesi şuan için ücretsiz olarak elektronik kütüphaneyi dünya genelinde erişime açtı, 19 Nisan’a kadar sürecek olan bu arşiv, Ulusal Kütüphane Haftası şerefine erişime açıldı, yani vakit kaybetmeden Oxford Üniversitesi’nin bilgi dolu eserlerinden yararlanmanızı tavsiye ederiz. Kullanıcı adı ve şifre bölümüne “ libraryweek “ yazarak giriş BURADAN yapabilirsiniz.

Hakkında Mert Usluer

Sosyal medya, teknoloji ve bir çok konuda yazar. "sosyalmedyahaber.com"

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir