Perşembe , 26 Mayıs 2022

PayPal kart nedir ve nasıl temin edilir

PayPal hizmetini bundan yıllar önce sadece internet üzerinden yapacağımız alışverişlerimizi daha korunaklı hale getiren bir sistem olarak tanıma şansına sahip olmuştuk. İnternetin gelişmesi ve ödeme yöntemlerinin çeşitlenmesi ile birlikte PayPal da büyüdü ve gelişti. Bu sene içerisinde meydana getirdiği PayPal Kart projesi ile de PayPal artık internet kullanıcıları ve normal kullanıcılar için çok daha kullanılabilir bir hal aldı.

Normalde PayPal’a para aktarmak oldukça kolay. Kredi kartınız ile birkaç dakika içerisinde PayPal hesabınıza ödeme yapabiliyorsunuz. Fakat PayPal hesabınız içerisinde bulunan bakiyeyi eğer kendi hesabınıza çekmeniz gerekiyorsa o zaman uzun bir süre beklemeniz gerekiyordu. Artık PayPal kart ile bu sıkıntı ortadan tamamen kaldırılıyor.

Yani, böylece paranızı çekme derdi de ortadan kalkmış oluyor. PayPal Kart’ı almanın iki yöntemi var. Birincisi PayPal hesabınız içerisinden PayPal kartınızı talep etmeniz ve kartın size ulaşacağı adresiniz ile diğer gerekli olan bilgileri doğru şekilde girmek.

PayPal Nakit Kart Nedir, Nasıl Alınır?

Ardından ortalama iki gün en geç beş gün gibi bir süre sonunda PayPal kartınız kullanıma hazır bir şekilde kapınıza gelmiş oluyor. Daha sonra kısa bir aktivasyon işlemi gerçekleştiriyor ve PayPal kartınızı hemen kullanmaya başlıyorsunuz. PayPal kartı eğer internet sitesi üzerinden sipariş ederseniz kart için hemen ödeme yapmıyorsunuz fakat daha sonraki aşamada PayPal bu tutarı sizin hesabınız içerisinden tahsil ediyor.

iOS için Paypal

İkinci yaygın yöntem ise özellikle daha çok büyükşehirlerde yaşayanları hedef alıyor. Bildiğiniz gibi PayPal kart bir Türk firmasının da yardımları ile bu girişimi meydana getiriyor.  Dolayısıyla bu kartlar bazı alışveriş merkezlerinden tedarik edilebiliyor.

Android için Paypal

PayPal’ın web sitesinden kartlar ile ilgili bölüme giriş yaptığınız taktirde size en yakın hangi noktadan PayPal kart satın alabileceğinize dair de yönergeler sunuluyor. Bu işlemlerin sonucunda da kolaylıkla PayPal kartınıza sahip olmuş oluyorsunuz. PayPal kartınız sadece sanal işlemler için kullanılan bir kart değildir. Yani, MasterCard kullanan her türlü işletmenin içerisinde rahatlıkla PayPal kartınızı normal bir banka kartı gibi kullanarak ödemelerinizi yapabiliyorsunuz.

Hakkında Hasan Yener

SM Haber Genel Yayın Yönetmeni SEO - Digital Pazarlama - Sosyal Medya Pazarlama iletisim@sosyalmedyahaber.com

2 comments

  1. Paypal ile guvenli alisveris yapabiliyor bircok islem yapiyorduk ancak bu para akisini kulllanan paypal kart uygulamasi bence basarili bir calisma olmus…

  2. Teknolojinin gelişmesine bağlı olarak güvenli para akışını sağlayan paypal kendini daha da yenileyip sanal bir banka kurmuştır.
    İleri vizyonları kanaatimce bankacılık sektörüne tamamen el atmaları olacaktır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir