Pinterest’e mesajlaşma özelliği geldi!

Pinterest’in rakibi sosyal ağların mesajlaşma konusunda kendisinden ileride yer alıyor olması ve son olarak da Twitter’ın mesajlaşma adına attığı adımlar ile kullanıcılarına daha rahat bir mesajlaşma deneyimi sunması öyle umulur ki Pinterest’in de en sonunda ilgisini çekmeyi başarmış ki Pinterest mesajlaşma özelliğini devreye soktu.

Türkiye içerisinde çok büyük bir rakama ve aktif bir sosyal kitleye sahip olmasa dahi Pinterest’in hem sosyal medya için hem de global pazarda markalar için önemi oldukça büyük. Hergün biraz daha öne çıkmaya başlayan Pinterest de en sonunda mesajlaşma sistemini getirdi ve kullanıcılarına daha sosyal bir deneyim sunmuş oldu.

Pinterest’in getirmiş olduğu yeni mesajlaşma servisi ile artık kullanıcılar dilerlerse Pinterest üzerinden birbirleri ile mesajlaşıp sohbet edebilecek ve hatta dilerse sohbet esnasında yazılı cevaplar yerine pin’ler ile de cevap sunabilecek. Metinler içerisinde yer alan Pin’lerin dinamik bir yapıya sahip olması da öne çıkan özelliklerden birisi.

Pinterest’in yeni mesajlaşma sistemi Web kullanıcıları için çoktan aktif edildi bile fakat mobil cihazlarınızda hemen Pinterest’in mesajlaşma servisinden faydalanmaya başlamak için uygulamayı güncellemeniz gerekecek.

 

Hakkında Hasan Yener

SM Haber Genel Yayın Yönetmeni SEO - Digital Pazarlama - Sosyal Medya Pazarlama iletisim@sosyalmedyahaber.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir