Cumartesi , 30 Eylül 2023

Pioneer Blu-ray ev sinema sisteminden oluşan yeni serisini görücüye çıkardı

Pioneer Avrupa, dokuz yeni Blu-ray ev sinema sisteminden oluşan serisini görücüye çıkardı. Virtual 3D Sound Modu özelliği sayesinde 3D sesi yepyeni bir boyuta taşıyan ve 3D deneyimini daha da cazip hale getiren serideki tüm sistemler, hem birçok dosya formatı ile uyumlu hem de yaşam alanlarının her köşesine yakışacak şıklıkta tasarlandı. 
Pioneer’ın yeni Blu-ray Disc sistemleri, farklı kullanıcıların ihtiyaçlarına tam olarak cevap verebilmeleri için çeşitli hoparlör seçenekleri bulunan bir ana sistem ünitesi üzerine kurulu. Serideki iki sistemin hoparlörleri, donatıldıkları benzersiz “sound wing” HVT (Horizontal-Vertical Transforming – Yatay ve Dikey Dönüştürme) teknolojisi sayesinde geniş bir dinleme alanı yaratırken, ekstra ince tasarımlarıyla da sorunsuz ve esnek konumlandırma imkânı sunuyor. 
 
Dokuz modelin hepsi; Blu-ray Disc, DVD, CD ve SACD oynatıyor, DivX Plus HD, FLV, MKV ve FLAC dosyaları dahil tüm yaygın video formatlarını desteklemesinin yanında, hem disk hem de USB bağlantısı üzerinden dosya oynatımına olanak sağlıyor. Kullanıcılar ayrıca ek bir cihaza ihtiyaç duymaksızın internete bağlı Blu-ray sistemleri ile YouTube’daki videoları ve Picasa’da kayıtlı dijital fotoğrafları da doğrudan HDTV’lerinde görüntüleyebiliyorlar. 
 
Tüm modeller için yüksek güç çıkışı
Sistemler arasındaki farklılıkların başlıcaları iPod ve iPhone ile bağlanabilme1 (cradle kullanarak) ve WiFi. Her iki özellik de sadece “gelişmiş” modellerde mevcut olup “normal” modellerde bulunmuyor. Bununla beraber tüm modeller yüksek güç çıkışına sahip (5.1’lik konfigürasyon için 1100 W’a kadar ve 2.1’lik sistem için 550 W’a kadar). Sistemlerin hepsi Bluetooth2 kullanımı ve kullanıcıların DLNA (Digital Living Network Alliance) uyumlu bir dijital medya sunucusundan film, müzik ve fotoğraf içeriklerini görüntüleyebilmelerine olanak sağlayan DLNA bağlantısını destekliyor. Tüm modellerde iki adet HDMI (High Definition Multimedia Interface – Yüksek Çözünürlüklü Multimedya Arayüzü) girişi, karaoke için mikrofon girişi, taşınabilir müzik çalarlar için mini-jak ses kablosu çıkışı, dosyaları CD’ye kopyalama özelliği de olan (CD Rip) ile bir adet USB çıkışı mevcut.

Hakkında Hasan Yener

SM Haber Genel Yayın Yönetmeni SEO - Digital Pazarlama - Sosyal Medya Pazarlama iletisim@sosyalmedyahaber.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir