Salı , 7 Şubat 2023

Play Off Kura Çekimi ve Türkiye’nin Durumu

Türkiye’nin Rakibi Belli Oldu

UEFA’nın coefficient kıstaslarına göre euro 2008 elemeleri/

finalleri %20, Dünya Kupası

2010 elemeleri/finalleri %40

ve euro 2010 elemeleri/finalleri %20 hesaplanıyor. bu sebeple:

1. torba :Portekiz, Hırvatistan, İrlanda Cumhuriyeti, Çek Cumhuriyeti

2. torba: Bosna-hersek, Türkiye, Estonya, Karadağ

Play-off takvimi: play-off eşleşmelerinin kura çekimi 13 ekim perşembe günü Polonya’nın Krakow kentinde tsi 14.00’de yapılacak. bütün gruplar arasındaki en iyi ikinci hariç, 8 grup ikincisinin katılacağı ve finallere gidecek son 4 takımın belli olacağı play-off’ta ilk maçlar 11 veya 12 kasım’da, rövanşları ise 15 kasım’da oynanacak. şampiyonaya katılacak 16 takımın belirlenmesinin ardından 2 aralık’ta Ukrayna’nın başkenti Kiev’de grup kuraları çekilecek. dörder takımın 4 ayrı grupta mücadele edeceği 2012 avrupa futbol şampiyonası’nda maçlar 8 haziran-1 temmuz 2012’de oynanacak.

Portekiz ters gelir çok iyi olmasalar da kaldı ki dünya kupası elmelerinde Bosna Hersek’i eleyip finaller gitmişlerdi. yıldız oyuncuları çok skora gidecek kadroları var.

Hırvatistan euro 2008’in rövanşı olarak acımadan eler gibi geliyor.
Çek Cum. de euro 2008’deki maçın ilk yarısı gibi oynarsa zorlarlar bizi. ancak biraz düşüşteler kanımca.
İrlanda da Rusya’nın 2 puan arkasından 2. olmuş boş değiller Ermenistan Slovakya vardı o grupta ve en önemli artıları Trapattoni gibi bir teknik direktörleri var. Artık yarın ki kura çekimini bekleyeceğiz ama beni hala umudum yok.

umarım bu 3 hafta içinde tüm sakatlarımız düzelir ve oyuncularımız inanılmaz bir form grafiği yakalar ve kampta müthiş kenetlenirler,ancak öyle kalabiliriz finallere.

Hakkında İnanç Tüzüner

Spor Yazarı.

4 comments

 1. Türkiye Hırvatistan veya Çek Cum. ile karşılaşacaktır.
  İrlanda ve Portekiz de Estonya ve Karadağ ile karşılaşacaktır.

  neredeyse eminim.

 2. birde türkçe yazabilsen çok iyi olacakmış.
  spor bilgini türkçe dil kurallarıyla destekle bence.
  bu nasıl türkçe la!

 3. sn. hurriyet webmaster’ı buradaki insanlar senin gibi maaşlı çalışan, işi internet olan kişiler değil, başkaca işlerde çalışan gönüllü sosyal medya kullanıcıları, keşke bizim de senin gibi paralı bol vaktimiz olsaydı da başka sitelere gidip eleştiri yapıp çaka satabilseydik, şimdi cipsini al, ayaklarını uzat ve hd filmini seyret nasıl olsa arkanda hurriyet var ve nasıl olsa imlası düzenlenmiş haberleri İHA, CİHAN, REUTERS(böyle mi yazılıyordu) DHA sana gönderir ve sen de kopyala yapıştır ile hurriyet.com.tr’ye eklersin sonra da gelir hava atarsın.
  bir haber üret görelim seni?

 4. Hadi yazdıkların kendi fikrin diyelim, sana hiç dil bilgisi de mi öğretmediler arkadaşım? Reklam yapacağınıza yazmayı öğrenin bence, ilerisi için daha iyi olur…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir