Salı , 7 Şubat 2023

PlusClouds.com Açıldı

PlusClouds, H2B İnternet Teknolojileri tarafından 2011 yılının ortasında geliştirilmesine karar verilmiş bir girişimdir. Ricardo Lopez Rey’in danışmanlığında geliştirilen PlusClouds, Türkiyede felsefesiyle ve sosyal sorumluluğuyla bilinen, yenilik odaklı bir oyuncu haline gelmeyi amaçlamaktadır. Türkiyedeki internet sektörünün rekabetçiliğini arttırmak amacıyla kaliteli, kolay kullanılabilir ve yüksek müşteri destek seviyesiyle, cloud servisler geliştirmeye çalışmaktadır.
PlusClouds daha önce H2B İnternet Teknolojilerinin bir buçuk yıldan daha uzun süre boyunca verdiği bulut hizmetinden edindiği deneyimler ile yeni teknolojileri birleştirerek ortaya çıkarttığı bir üründür. Aynı kitleye, aynı destek kalitesiyle H2B Bulut’tan farklı bir platform’da farklı bir anlayış ile hizmet vermektedir. Paket ürünler ve/veya paket fiyatlardan ziyade, kullandığın kadar öde ve dinamik kaynak değişimi sistemleri PlusClouds’un temelini oluşturmaktadır.
PlusClouds’u diğer projelerden ayıran en büyük özelliği kendi alt yapı yönetim sistemine sahip oluşudur. Bu noktada tamamıyla Türkiyede geliştirilmiş yönetim sistemi sayesinde PlusClouds’un hizmet geliştirme olanağı çok genişlemiştir. Bu mevcut geniş hareket alanında geliştirdiğimiz çeşitli ürün ve hizmetleri önümüzdeki aylarda sizlerle paylaşıyor olacağız.
Bu bağlamda PlusClouds’un 12 Mart itibariyle “ürün adayı 1” (Release candidate 1) kodu ile hizmet hayatına başladığını müjdelemek istiyoruz. Umarım siz de Türkiye’de geliştirilmiş bu sistemi kullanırken en az bizim kadar keyif alır ve heyecan duyarsınız.
Finansal ve mevcut durum konusunda bilgi vermek gerekirse; PlusClouds’a 2011 ortasından bu yana H2B İnternet Teknolojilerinin öz kaynaklarından ~300.000 TL gibi bir yatırım yapıldı. Önümüzdeki iki sene için de devamlılığı gelecek şekilde ortalama ~1.200.000 TL yatırım planlıyoruz.

Hakkında Orçun Kılıç

İstanbul Bilgi Üniversitesi Görsel İletişim Tasarımı son sınıf öğrencisi. @orrcunkilic

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir