Cumartesi , 24 Temmuz 2021

Prof.Dr Erol Göka Siyasete Vedayı Sosyal Medya Üzerinden Yaptı

Twitter ve facebook’un sevilen simalarından Has Parti GİK Üyesi sosyolog Prof Dr.Erol Göka aktif siyasi hayata veda ettiğini ilk olarak sosyal medya üzerinden paylaştı. Erol Göka`nın Facebook ve Twitter`da yaptığı açıklama şöyle;

Bugün Has Parti yola devam kararı aldığını, pek saygıdeğer Genel Başkanı Numan Kurtulmuş`un ağzından açıkladı. Ben seçim sonrası yaptığım değerlendirmelerde bu karara katılmadığımı Sayın Genel Başkan`a yazılı ve sözlü olarak bildirdim. Bu durumda aramızda çok köklü bir ayrılık ortaya çıktığını ve yola birlikte devam edemeyeceğimizi, bunun için gereğini en kısa sürede yapacağımı facebook`taki dostlarıma bildirmek boynumun borcudur. Siyasi hayata bundan böyle düşüncelerimle aktif olarak katılmaya devam edeceğim ama partizanlığım sona ermiştir. Kısa siyasi hayatımda hiç kimseden olumsuz bir tavır görmedim, birçok dost kazandım. Benim kimsede bir hakkım yoktur, lütfen bende hakkı olanlar da helal etsinler. Has Parti`de devam edecek dostlarıma siyasi ve özel hayatlarında içtenlikle başarılar dilerim.

Erol Göka Kimdir;

1959 yılında Denizli’de doğdu. Ortaöğrenimini “parasız yatılı” olarak Aydın’da tamamladı. 1983’te “tıp Doktoru” oldu. 1983-1985 yılları arasında Bitlis’te zorunlu hizmet yükümlülüğümü yerine getirdi. 1989 yılında “ruh sağlığı ve hastalıkları uzmanı” oldu. İzmir’de tamamladığı askerlik görevinin ardından 1992 yılında “Doçent” olmaya hak kazandı.

Sağlık Bakanlığı ve YÖK koordinasyonuyla yapılan ilk merkezi şeflik sınavları dizisinde başarılı olarak 1998’de Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi Psikiyatri Kliniği Şefi oldu. Psikiyatrinin birçok alanında yapılan bilimsel çalışmalarda yer almasına rağmen ilgisi daha çok psikiyatrinin sosyal bilimlerle ve felsefe ile kesişim noktalarında yoğunlaşmıştır. İnsanın dinamik özelliklerine ve grup-varlığına olan ilgisi onu psikodinamik yönelimli klinik uygulamalara ve grup psikoterapilerine yöneltmiştir.

1991 yılında altı yıl süren bir eğitim faaliyetini tamamlayarak Uberlingen Moreno Enstitüsü’nün onayladığı “Psikodrama Asistanı” belgesini almaya hak kazanmış, “Psikodrama Terapisti” olmak için gerekli olan kuramsal ve uygulamaya dönük çalışmaları yerine getirmiştir.

Türkiye Günlüğü , Türkiye Klinikleri Psikiyatri ve Avrasya Dosyası dergilerinin yayın, birçok tıp ve beşeri bilimler alanındaki derginin danışma kurullarında bulunmaktadır. Birçok bilimsel çalışmanın içinde yer almış ve 150’nin üzerinde makale yazmıştır; yayınlanmış kitapları arasında öne çıkanları “Psikiyatri ve Düşünce Dünyası arasında Geçişler”, “Varoluşun Psikiyatrisi”, “Bilimlerin Vicdanı Psikiyatri”, “Buradan Böyle: Gündelik Hayatın Psikososyopolitiği”dir. Son dönemlerde çalışmaları, büyük grupların davranışlarının dinamiklerine ve tarihsel kökenine yönelmiştir.

Hakkında Hasan Yener

SM Haber Genel Yayın Yönetmeni SEO - Digital Pazarlama - Sosyal Medya Pazarlama iletisim@sosyalmedyahaber.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir