Çarşamba , 6 Temmuz 2022

PS4™ 13 Aralık’ta Türkiye’de!

Sony, PlayStation®4 (PS4™) (CUH-1000A serisi) bilgisayar eğlence sisteminin 13 Aralık Cuma günü Türkiye pazarına sunulacağını açıkladı. Heyecanla beklenen PS4™, güçlü grafikleri ve hızı, derin şekilde bütünleşik sosyal yetenekleri ve PlayStation®Vita (PS Vita) gibi cihazları kullanan yenilikçi ikinci ekran özellikleri ile zengin ve sarmalayıcı oyun deneyimini yeniden tanımlayan yeni nesil bilgisayar eğlence sistemi.

 

Canlı Oyun Oynama Aktarım Hizmeti Twitch de PS4™’le aynı anda hizmetinizde

SCE, PSNSM ve üyelerine özel içerik ve özellikler sunan üyelik hizmeti PlayStation®Plus*1 gibi PS4™ üzerinde mevcut olan hizmetleri daha da zenginleştirerek kullanıcılara çığır açan oyun eğlence deneyimleri sunarken, gelecekteki sistem yazılım güncellemeleri aracılığıyla PS4™ sisteminin kendisini geliştirmeye de devam edecek. Bu girişim kapsamında video oyunlarına adanmış canlı internet aktarım hizmeti Twitch de PS4™ tarafından sistemin piyasaya sürülüşü ile eşzamanlı olarak desteklenecek. PS4™ kullanıcıları, sadece DUALSHOCK®4 kablosuz kumanda üzerindeki “SHARE düğmesi”ne basarak oynadıkları oyunu Twitch kanalları üzerinden dünyanın dört bir yanındaki oyunseverlere kolaylıkla gerçek zamanlı olarak yayınlayabiliyor.      

Yıl sonuna kadar 33 oyun

SCE Worldwide Studios (SCE WWS) ve dünyanın dört bir yanından çok sayıdaki yazılım geliştirici ve yayıncısı tarafından geliştirilen toplam 15 Blu-ray Disc™ yazılım, PS4™’ün lansmanı ile 31 Aralık arasındaki dönemde piyasaya sürülecek. Dijital olarak indirilen oyunlar ile birlikte, yıl sonuna kadar temin edilebilecek oyunların sayısı 33 gibi muazzam bir rakama ulaşıyor*2.

 

The Playroom PS4™’e yüklü olarak geliyor

Ayrıca, Sony, The Playroom’u tüm PS4™ sistemlerine önceden yükleyecek. The Playroom, kullanıcıların DUALSHOCK®4 Kablosuz Kumanda’nın dokunmatik yüzey ve ışık çubuğu gibi çeşitli özelliklerini nasıl kullanıldığını öğrenebilecekleri bir eğitim oturumunu da içeriyor. Aynı zamanda PlayStation®Camera sahibi olan kullanıcılar, The Playroom içinde “AR BOTS” ve “PLAY WITH ASOBI” gibi, kullanıcıların ekran üzerinde görüntülenen robot türü karakterler ile etkileşime geçebildiği zenginleştirilmiş gerçeklik teknolojisini kullanan içerikler ile kullanıcıların DUALSHOCK®4’ü farklı yönlere hareket ettirip döndürerek oyun alanının şeklini değiştirebildikleri hava hokeyi oyunu “AR HOCKEY”i de kullanabilecek.

 

*1 Dijital hizmet teklifleri ülkeden ülkeye değişiklik göstermektedir.

*2 Bu bilgi Ağustos 2013 itibariyle doğrudur. Piyasaya sürülen yazılımlar ülke/bölgeye göre değişiklik gösterebilir. Piyasaya çıkış tarihleri oyundan oyuna değişiklik gösterebilir. Lütfen sadece Dijital Yükleme ile temin edilebilecek oyunlar için ekteki sayfaya bakınız.

 

 

PlayStation®4 – Teknik Özellikler

Ürün adı PlayStation®4
Renk Jet Siyah
Ürün kodu CUH-1000A serisi
Piyasaya çıkış tarihi Türkiye: 13 Aralık 2013

Tavsiye edilen perakende fiyatı1399 TLAna işlemciTek yongalı özel işlemci

CPU :  x86-64 AMD “Jaguar”, 8 çekirdek

GPU : 1.84 TFLOPS,  AMD yeni nesil Radeon™ tabanlı grafik motoruBellekGDDR5 8GBDepolama boyutu500GB Sabit disk sürücü*1Harici boyutlar

Yaklaşık  275 × 53 × 305 mm (genişlik × yükseklik × uzunluk)

(uzantılar hariç)AğırlıkYaklaşık 2,8 kgBD/ DVD sürücü

(salt okunur)BD × 6 CAV

DVD × 8 CAVGiriş / ÇıkışSüper Hızlı USB (USB 3.0) bağlantı noktası × 2

AUX bağlantı noktası × 1Ağ iletişimiEthernet (10BASE-T, 100BASE-TX, 1000BASE-T) ×1

IEEE 802.11 b/g/n

Bluetooth® 2.1 (EDR)GüçAC 100-240V, 50/60HzEnerji tüketimiMaks. 250WÇalışma sıcaklığı5º – 35ºAV çıkışıHDMI çıkış bağlantı noktası

DİJİTAL ÇIKIŞ (OPTİK) bağlantı noktasıPaketin içindekilerPlayStation®4 sistemi × 1

Kablosuz kumanda (DUALSHOCK®4) × 1

Mono mikrofonlu kulaklık × 1

AC elektrik kablosu × 1

HDMI kablo × 1

USB kablo × 1

Hakkında Hasan Yener

SM Haber Genel Yayın Yönetmeni SEO - Digital Pazarlama - Sosyal Medya Pazarlama iletisim@sosyalmedyahaber.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir