Pazar , 29 Mayıs 2022

Puma Social Mobil Sahalara Adımını Attı

    Dünyaca ünlü spor ve yaşam tarzı firması PUMA gece hayatını ve oyun oynamayı sevenlere yönelik Mobil Oyun Kartları geliştirdi. Kullanıcılar bu kartlarla benzersiz rollere bürünebilecek, sosyal medya ortamında global bir PUMA Social takımı oluşturabilecekler. Ne de olsa yaşam; gerek yakınımızda gerekse uzağımızda bulunan tüm arkadaşlarımızla oynadığımız eğlenceli bir takım oyunudur! 

Puma social App, İOS 5 tabanlı bir fotoğraf paylaşım uygulaması. Uygulama, gece geç saatlere kadar eğlenmeyi seven oyun severler için son derece ilginç karakter seçenekleri sunuyor. Önceden tasarlanmış ya da kişiye özel hale getirilmiş karakter şablonları içeren PUMA Social Cards uygulamaları, gece kuşlarını sanal ortamda bir araya getiriyor. Sosyal yaşamda sık rastladığımız özelliklerden yola çıkarak yaratılmış karakterler, oyunbaz parti yıldızlarından sportif  savaşçılara uzanan geniş bir yelpazede sunuluyor. Burada hedeflenen, PUMA Social karakterlerinin gerçek yaşamdaki karakterlerle en iyi şekilde örtüşmesini sağlamak. Uygulama, PUMA’nın marka felsefesi doğrultusunda kullanıcılarına şu mesajı iletiyor: Yaşam, gerek yakınımızda gerekse uzağımızda bulunan tüm arkadaşlarımızla oynadığımız eğlenceli bir takım oyunudur!

Oyun ister sahada ister barda oynansın, herkesin bir pozisyon alması gerekiyor. Kullanıcılara sunulan karakter seçeneklerinden birkaçı şöyle: Gece Gurmesi, Sabah Kuşu, Berbat Dansçı, Her şeye varım!  Takım global sahalarda ter döken oyunculardan oluşuyor. Oyuncuların hangi şehirde, eyalette ya da ülkede bulunduğunun hiçbir önemi yok. Takımın başında ise herkesi biraraya getiren, bitiş düdüğü çalınana kadar sahada kalan ve takım arkadaşlarının eğlenceye dahil olmalarını sağlayan büyük gece oyuncusu yani Takım Kaptanı yer alıyor.

PUMA’nın Pazarlamadan Sorumlu Yöneticisi Antonio Bertone, “PUMA Social Klübü, spor yaşam tarzı markası olan PUMA’nın özgün duruşunun bir uzantısı. Gece oyuncularının eşsiz eğlence ruhunu hayata geçiren PUMA Social Cards Uygulaması dijital dünyaya adımını atıyor. Bu uygulama ile sizler de kendi sosyal ortamlarınızdan yakınen tanıdığınız karakterleri tüm dünyayla paylaşabileceksiniz,“ diyor ve şöyle devam ediyor: “Her ekipte bir sonraki harika partiye gitmek için can atan bir erkek ile kendini profesyonel bir karaoke sanatçısı olarak gören bir kadın bulunur – biz kalıplar yaratmaktan çok, kendi halimize gülmenin, iş saatlerinin bitiminde bir araya gelmenin ve global ölçekte arkadaşlıklar kurup takım ruhuyla eğlenmenin yollarını arıyoruz.”

Kullanıcılar, arkadaşlarının fotoğraflarını çekip onları o gece oynayacakları role göre etiketleyebiliyor, bu dijital görüntüleri PUMA.com/Social aracılığıyla ya da  Facebook gibi diğer sosyal platformlar üzerinden paylaşabiliyorlar. Bu görüntülere ev sahipliği yapan PUMA Social’in web sayfası, ‘Gece Oyuncuları’na dünyanın dört bir yanından gönderilen fotoğrafları görüntüleme ve bulundukları yere, bölgeye ya da saat dilimine göre arama yapma olanağı tanıyor.

Takım arkadaşları güneşi batırıp geceye ve eğlenceye birlikte ‘hoşgeldin’ diyorlar. PUMA eğlenmek için bir araya gelen tüm gece oyuncularına, arkadaşlığın sıcak, gerçek ve eşsiz anlarını yakalama fırsatı sunuyor.

2012 itibariyla içlerinde Brezilya, Fransa ve ABD’nin de yer aldığı pek çok dünya ülkesinde hayata geçen PUMA Sosyal’in kullanıcılarını tüm oyuncuları bir araya getirecek Olimpiyatlar çerçevesinde de sürprizler bekliyor… Daha fazla bilgi edinmek için go.puma.com/Socialcardspr adresini ziyaret edebilirsiniz.

 

Media Contact: 
Hatice Kulak – PUMA Halkla İlişkiler ve Reklam– 0212 999 10 20 – 10 94 hatice.kulak@puma.com

PUMA, ayakkabı, donanım ve aksesuar tasarlayan ve geliştiren dünyanın başta gelen spor-yaşam tarzı şirketlerinden biridir. Tüm faaliyetlerinde benimsediği “Yaratıcılık ve GÜVENLİ Sürdürülebilirlik ve Barış” ilkeleriyle aldığı kararlarda ve davranışlarında Adil, Dürüst, Olumlu ve Yaratıcı olma değerlerine sadık kalarak dünyaya katkıda bulunacak şekilde iş yapma yükümlülüğünü üstlenen PUMA, Spor ile başlar, Moda ile bitirir. Spor Performansı ve Yaşam Tarzı koleksiyonları, Futbol, Koşu, Motorsporları, Golf ve Yelken gibi kategorileri de kapsamaktadır. PUMA, “Spor Modası”  alanında Alexander McQueen, Yasuhiro Mihara ve Sergio Rossi gibi ünlü tasarımcılar ile işbirliği yapmaktadır. PUMA Grup, PUMA, Cobra Golf ve Tretorn markalarının tek sahibidir. 1948 yılında kurulan ve Almanya- Herzogenaurach, Boston, Londra ve Hong Kong’taki genel merkezlerinden faaliyetlerini yürüten şirket, ürünlerini 120’den fazla sayıda ülkede satışa sunmakta, dünya çapında 9.000’den fazla kişiye iş imkanı sağlamaktadır. Daha fazla bilgi için lütfen http://www.puma.com adresini ziyaret ediniz.

Hakkında Hasan Yener

SM Haber Genel Yayın Yönetmeni SEO - Digital Pazarlama - Sosyal Medya Pazarlama iletisim@sosyalmedyahaber.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir