Pazar , 5 Şubat 2023

Ramazan’da İşinize Yarayacak 3 Android Uygulaması

Malumunuz  olduğu üzere 11 ayın sultanı olan Ramazan ayına artık erişmiş bulunmaktayız. Ayların en hareketlisi ve ayların en bereketlisi olan bu ayda oruç vazifemizi yerine getirmek için bizlere yardımcı olabilecek Android uygulamalarını sizler için tek bir başlık altında topladık. Böylece sizler de ibadetleriniz sırasında bu uygulamalardan faydalanabilir ve Ramazan da ibadetlerinizi daha kolay hale getirebilirsiniz. İşte birbirinden güzel Ramazan ayı için hazırlanmış en iyi uygulamalar;

1- İmsakiye 2014

İftar ne zaman ve imsak ne zaman kesiyor soruları genellikle Ramazan ayı içerisinde insanların birbirlerine sordukları ve insanların merak ettikleri en popüler soruların arasında yer alıyor. Siz bu soruyu soranların değil de bilenlerin tarafında yer almak istiyorsanız o zaman İmsakiye 2014 Android uygulamasını deneyebilirsiniz. İçerisinde 81 ilimizi de bulunduran uygulama, tüm şehirler için iftar ve imsak vakitlerini belirtiyor. Böylece bizler de bu sorulardan kurtulmuş oluyoruz.

2- Ramazan Duaları

Ramazan ayı, ayların en hayırlısı ve bağışlanma ayıdır. Ne kadar çok bu ay içerisinde kişiler kendilerini ibadete yöneltirlerse eğer o kadar büyük mükafatlar ile karşı karşıya kalacaklardır. Ramazan Duaları uygulaması bu mübarek ay içerisinde edebileceğiniz dualar ve zikirlere yer verilmiş olan son derece kullanışlı bir uygulamadır. Üstelik uygulama tamamen ücretsiz! Uygulamayı bir kere indirmeniz yeterlidir, ardından herhangi bir internet bağlantısına gerek duymadan da programı çalıştırabiliyorsunuz.

3- Ramazan Rehberi

Yıllar geçtikçe her türlü kurum kendisini teknolojiye göre değiştiriyor, bu sefer de Diyanet İşleri teknolojiye ayak uydurarak bizleri sevindirecek harika bir mobil uygulama hazırladı. Hazırlamış oldukları bu mobil uygulama sayesinde ramazan ayı içerisinde ihtiyacımız olan tüm bilgilere oldukça kısa bir süre içerisinde ulaşabileceğiz. Ramazan ayının nimetleri ve aklımıza takılan sorulara kadar her türlü ihtiyaca cevap vermesi düşünülerek hazırlanmış bir uygulama.  Uygulama içerisinde Ramazan ayının faziletleri hakkında makaleler, hadisler, oruçlar ve zekatlar hakkında bilinmesi gerekenlere kadar birçok farklı konuda bilgi verilmektedir. Kısacası her Müslüman’ın muhakkak ihtiyaç duyacağı bilgiler tek bir uygulama içerisinde yer alıyor.

Hakkında Hasan Yener

SM Haber Genel Yayın Yönetmeni SEO - Digital Pazarlama - Sosyal Medya Pazarlama iletisim@sosyalmedyahaber.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir