Pazartesi , 30 Ocak 2023

Reha Muhtar Ahmet Hakan Polemiği

Köşe yazarlarının atışmalarını seviyeyi koruduğu zaman seyirlik olduğunu daha önce de yazmıştım. Ama malesef bu seferki polemik de seviye yerlerde sürünmekte. Her şey Reha Muhtar’ın ilginç bir yazısıyla başladı.

Reha Muhtar’ın program yaptığı dönemden yapımcısı Abdullah Oğuz’dan alacağı varmış. Bu parayı alamamış. Derken çek göndermiş ve çekler karşılığında da imza istemiş. Reha Muhtar da vay sen bana güvenmiyor musun diye imzayı atmadan çekleri geri gönderip alacağı için de dava açmış. Dava açtığı yapımcı da araya adamlar sokmuş ve Reha Muhtar’a “yap bir babalık” demiş.

Reha Muhtra bu olayı koca bir köşe yazısı haline getirmiş. Yazıya bakınca tamamen Reha Muhtar’ın şahsi meselesi gibi duruyor.

Ahmet Hakan da Reha Muhtar’ın bu yazısını eleştiren “köşeler alacak verecek davaları için kullanırlır mı” başlıklı bir yazı yazdı.

Reha Muhtar’ın bu yazısıın okurken mesleği adına utandığını yazıyordu Ahmet Hakan ve köşe yazarı olan Reha Muhtar’la yapımcının eşit şartlarda olmadığını ve olayın da zaten mahkemede olduğunu yazdı. Sonunda da neyse ki Reha Muhtar’ın mesleğin rol modeli olmadığını yazarak hafiften kafa buldu.

Reha Muhtar bu altta kalır mı? Ahmet Hakan’a öyle bir cevap yazdı ki seviyeyi yerlerde süründürdü resmen.

Aslında Ahmet Hakan’ın polemiğe girdiği kişilere söyletmek istediği şeyleri birer birer söyledi Reha Muhtar. Zira Ahmet Hakan daha önce polemiğe girdiği Akif Beki ve Nazlı Ilıcak’ın kendisine seviyeli cevaplar vermesinden mütevellit teşekkür etmiş “Nişantaşılı”, “dalaksız”, “dönek” denmeyen polemiklerden zevk almadığını yazmıştı.

Reha Muhtar Ahmet Hakan’a yazdığı yazıda tam 7 defa dalaksız kelimesini kullanarak polemikte seviyeyi yerlerde süründürerek Ahmet Hakan’ın da istediğini yaptı aslında. Ahmet Hakan hakkındaki yazısında başka iddiaları da var; mesela Ahmet Hakan’ın yakınlarının çalıştığı belediyeleri öven yazılar yazdığı iddiasında da bulundu.

Ahmet Hakan’ın yarın yazı günü değil. Ama ilk yazı günü bu polemiği sürdürecek mi merak konusu.

 

Hakkında admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir