Perşembe , 30 Haziran 2022

Sabancı E-Ticaret Yarışına Kliksa ile Dahil Oldu

Sabancı Topluluğu bünyesinde kurularak teknoloji ürünleriyle satışa başlayan ve ürün gamını 300 bin çeşide çıkarmayı planlayan kliksa.com, yılın 365 günü tüketicilere “kaliteli ürün, ucuz fiyat ve hızlı teslimat” avantajı sunacak. İki yılda 8 milyon üye hedefleyen kliksa.com, üç yıl içinde ciroda 1 milyar TL barajını aşmayı amaçlıyor.

Türkiye’de e-ticaret sektörüne düşük maliyet (low cost) modeli ile giriş yapan kliksa.com açıldı. Sabancı güvencesi altında hizmet veren ve tüketicilere hızlı, ucuz ve kolay alışveriş keyfi sunmayı hedefleyen kliksa.com, kolay kullanım özellikleri ve güvenilir internet sitesiyle öne çıkıyor. İlk etapta geniş yelpazedeki teknoloji ürünlerini tüketicilere sunan kliksa.com, kısa süre sonra farklı kategorilerde de satışa başlayacak.

“İki yılda 8 milyon üye hedefimiz var”

Müşteri memnuniyetini ön planda tutan kliksa.com, modern ve pratik altyapısı ile e-ticarette yılın 365 günü “kaliteli ürün, ucuz fiyat ve hızlı teslimat” avantajı sunmayı hedefliyor. kliksa.com Direktörü Hakan Orhun, tüketicilere ürünleri en ucuz fiyatlarla ulaştırmak için maliyetleri düşük, operasyonlarını sürekli canlı tuttuklarını söyledi. “kliksa.com, ucuza kon” sloganı ile yola çıkan e-ticaret sitesinde, marka ikonu kliksa.com kargası, site içinde fırsatlara konarak müşterilere yol gösteriyor ve tüketicileri akıllı alışverişe yönlendiriyor. Fırsatları takip eden ve uygun fiyatlı alışverişi seven internet alışverişçileri ile potansiyel kullanıcılar için ilk akla gelen e-ticaret sitesi olmayı hedeflediklerini vurgulayan Hakan Orhun, sitenin önümüzdeki dönem üye ve ciro hedefini şöyle açıkladı:

“Türkiye’de e-ticaret alanında kısa sürede çok hızlı yol alacağımıza inanıyoruz. Sitenin açıldığı ilk gün 8 bin ziyaretçisi oldu. Ay sonunda günlük ziyaret sayısını 50 bine çıkarmayı, iki yıl içinde ise 8 milyon üyeye ulaşmayı amaçlıyoruz. Hedefimiz üç yıl içinde ciroda 1 milyar TL barajını aşmak ve e-ticarette pazar lideri olarak büyümeyi sürdürmektir”. 

“Güçlü operasyonel yapısıyla düşük maliyetli e-ticaretin öncüsü olacağız”

kliksa.com’un benzersiz ve hızlı operasyonel altyapısı ile müşteri beklentilerinin üzerinde bir memnuniyet yaratacağını söyleyen Hakan Orhun, düşük maliyetli iş modeli ve zengin ürün gamıyla e-ticaret pazarında öne çıkacaklarını belirtti:

“Türkiye’de e-ticarette düşük maliyet (low cost) modelinin öncüsü olacağız. Ucuz fiyat, hızlı ve zamanında teslimat ve ek hizmetler ile tüketicinin tercihlerini belirleyeceğiz. Şu anda 20 binin üzerinde elektronik ürünün satıldığı kliksa.com, zamanla kitap, bebek, kırtasiye, hırdavat gibi pek çok farklı kategoriyi ürün gamına ekleyecek. Yeni ürünler ve yeni kategorilerde müşterilerin talepleri de yönlendirici olacak. Kategoriler tamamlandığında ürün sayımızın 300 binin üzerine çıkmasını, sipariş sayısının ise günde 10 bin adedi aşmasını planlıyoruz. Tamamı distribütör garantili ürünlerimizin çok büyük kısmını sipariş günü kargoya teslim ediyoruz. Tüketiciye ürünlerini hızlı bir şekilde ulaştırmak için operasyonel süreci olabildiğince hızlandıran kliksa.com, ürünleri maksimum 3 iş günü içinde tüketicilerine teslim etme hedefiyle çalışıyor.”

Sabancı Topluluğu bünyesinde açılan ilk bağımsız e-ticaret şirketi olan kliksa.com; kaliteli ürünleri, ucuz fiyatları, hızlı internet altyapısı ve güvenli alışveriş özelliği ile birçok farklılıklar sunuyor. E-ticarette akıllı alışveriş dönemini başlatan pratik ara yüzü ile kullanıcı dostu olan e-ticaret sitesi www.kliksa.com adresinde hizmet veriyor.

Hakkında Hasan Yener

SM Haber Genel Yayın Yönetmeni SEO - Digital Pazarlama - Sosyal Medya Pazarlama iletisim@sosyalmedyahaber.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir