Cumartesi , 3 Aralık 2022

Sadece hashtag için geliştirilen tuş

Bu ürünün tek işlevi “#” işareti

Sosyal medya adreslerinde, “Google+, Twitter, Facebooki Instagram vb…” en çok kullanılan tuşlardan “#”, yani hashtag karakteri yapmayı sağlayan “altgr+3” veya “ctrl+alt+3” tuşları diyebiliriz. Kimileri için bu kombinasyon zorlayıcı gelmiş olmalı ki Kickstarter üzerinde yer alan bir proje oldukça ilgi çekici olmuş. Sadece “#” işareti yapmaya yarayan ve bilgisayara USB yoluyla bağlanan hashkey, farklı bir işlevde kullanılamıyor.

Kicktarter‘da fon toplayan ürün 15 bin £ fona ulaştığında seri üretime geçecek, ürün daha yeni yayınlanmasına rağmen 2 bin £ yakın fon toplamış durumda. Tek işlevli bu ürün gerekli fonu topladığında 2015 yılında piyasaya giriş yapacak. Cihazın piyasaya girdiğinde ne kadar fiyata sahip olacağı da belirlenmiş, hashkey adlı bu ürüne sahip olmak için 26 doları gözden çıkarmak gerekiyor ki bu fiyata yeni bir klavye, hatta yeni iki klavye almak mümkün diyebiliriz.

hashkey (1)

Sosyal medyayı en çok kullanan profesyonellerin bile “çok gereksiz” olarak gördüğü bu ürün tamamıyla üşengeçlikten ortaya çıkmış diyebiliriz. Fakat şimdiden 2 bin £ toplayan ürün, 25 gün sonra gereken fonun çok daha fazlasını toplayacak gibi gözüküyor…

Hakkında Mert Usluer

Sosyal medya, teknoloji ve bir çok konuda yazar. "sosyalmedyahaber.com"

2 comments

  1. Biraz gereksiz bi bulus olmus ama saygi duymak lazim cunku 2 ve 3 tus kombinasyonu ile cok kolay yapilabiln bisey…

  2. gerçekten çok müthiş bir araç.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir