Pazartesi , 6 Şubat 2023

Şafak Sezer Ekşi Sözlük’ün Ofisini mi Bastı?

Sabahleyin Habertürk’ün internet sitesinde Şafak Sezer Ekşi Sözlük’ün ofisini bastı diye bir magazin haberi yayınlandı. Haliyle de Ekşi Sözlük ve sosyal medya’da ortalık karıştı. Yorumlar birbiri ardına patladı.

Haber ilginçti gerçekten. Habere göre Şafak Sezer kendisinin ismi adına açılmış başlıkta yazan yazılara kızmış ve Ekşi Sözlük’ün ofisini basarak tehditler savurmuş. Ekşi Sözlük’ün avukatları da Şafak Sezer’i sakinleştirmiş ve söz konusu yazıların silineceğini söylemiş ve sulh olmuşlar.

Nereden baksan tutarsız nereden baksan ahmakça bir haberle karşı karşıyayız. Ya bu haberi yapan kişide bir problem var, ya da Şafak Sezer’de. Zira haberi yapan kişi Ekşi Sözlük’te yazılan yazıların hepsinin bir ofisten girdiğini sanıyor. Ya da Şafak Sezer böyle sanıyor. Ya da bu kişi Şafak Sezer’in böyle sandığını sanıyor.

Artık gelen tepkilerden midir nedendir bilinmez Habertürk’ün internet sitesinde aşağıdaki linkte görülebilen  söz konusu haber kaldırıldı.

http://magazin.haberturk.com/herkes-bunu-konusuyor/haber/655311-safak-eksi-sozlukun-ofisini-basti

Ayrıca bir Ekşi Sözlük yöneticisi (kimse artık) medyatava’yı arayarak işin aslını anlatmış. İşin aslı çok daha değişikmiş. Sözlük yöneticisinin açıklamasına şöyle;

“5 ay önce Şafak Sezer ofisimize geldi. Burada avukatlarımızla görüştü. Adamlarıyla bastı gibi bir durum olmadı. Şimdi neden böyle bir haber çıktı anlam veremedik. Hakkında yazılan entrylerin kaldırılması ile ilgili bir durum söz konusu değil. Sezer’le davalık da değiliz”.

Şafak Sezer haberi Twitter’da trend olmuş durumda. Dalga geçen olduğu gibi destekleyeni de yok değil.

Hakkında admin

2 comments

  1. şafak sezerin orayı basmadığı malum zaten, kaldıki öyle bir şey olsa da yaptığın yorum tamamen yanlış bir teze dayalı: “Ya bu haberi yapan kişide bir problem var, ya da Şafak Sezer’de. Zira haberi yapan kişi Ekşi Sözlük’te yazılan yazıların hepsinin bir ofisten girdiğini sanıyor. Ya da Şafak Sezer böyle sanıyor. Ya da bu kişi Şafak Sezer’in böyle sandığını sanıyor.” Kimsenin bir şey sandığı yok, elbetteki bir şey olduğunda tek adres orası olduğuna göre gideceksin ve kaldırmalarını isteyeceksin. Bence sen önce nasıl analiz yapılır öğren sonra buralarada amatör yazılar yaz.. hadi bakalım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir