https://juragankomik.com
Cumartesi , 20 Nisan 2024

sağlık sektöründe dijital pazarlamanın ipuçlarını Bilişim Zirvesi’nde verilecek

Elçin Tuncer Seyman

İlaç, biyoteknoloji, tıp ve sağlık alanındaki şirketlerin rekabette farklılaşırken düşük maliyetlerle verimlilik artışı elde etmelerini sağlayan dijital tabanlı pazarlama stratejileri oluşturan ve uygulayan PortalGrup Healthcare, ICT Summit Eurasia – Bilişim Zirvesi’ndeki yerini almaya hazırlanıyor. PortalGrup Healthcare ve işbirliği içinde oldukları, alanında lider şirketlerden üç yönetici, Bilişim Zirvesi ‘12 kapsamında 12 Eylül 2012 Çarşamba günü Fener Salonu’nda düzenlenecek ‘e-Sağlık, m-Sağlıkta Sonraki Adım Konferansı’nda yapacakları sunumlar ve konuşmalarda sağlık sektörünü yakından ilgilendiren konulara değinecekler.
 
PortalGrup Healthcare olarak ICT Summit Eurasia – Bilişim Zirvesi’ne ilk kez katılacaklarını kaydeden Genel Müdür Ecz. Elçin Tuncer Seyman, günümüz koşullarında ilaç ve sağlık alanında yeni iş modellerinin temelini artık teknoloji tabanlı dijital pazarlama çözümlerinin oluşturduğuna dikkat çekerek şunları söyledi:
 
“İlaç ve sağlık sektöründe değişen fiyatlandırma, geri ödeme sistemleri, hedef kitleye ulaşma zorlukları, hasta odaklı içerik yönetimlerinin artan önemi, yeni iş modellerinin geliştirilmesini zorunlu kıldı. Strateji ve teknoloji odaklı bir şirket olarak, ilaç sektöründeki 20 yıllık pazarlama deneyimimizin ve alanında lider uluslararası firmalarla yaptığımız ortaklıklar sonucu elde ettiğimiz know-how’ın Zirve’ye katılacak profesyonellerin ilgisini çekeceğini düşünüyoruz. Ek olarak, yaklaşık 25 kişilik teknoloji yazılımı sağlayan ekibimiz ile sadece ilaç ve sağlık sektörüne odaklı dijital pazarlama çözümleri üreten ve uygulayan tek firmayız. Zirve’nin e-Sağlık ve m-Sağlık bölümlerine hem sponsor olarak hem de yönetici kadromuzla konuşmacı olarak katılarak, katılımcılara bu alandaki deneyimlerimizi ve ürünlerimizle ilgili bilgileri aktarmayı hedefliyoruz.”
 
Türkiye’nin ilk mobil etkinlik uygulaması Bilişim Zirvesi’nde
 
PortalGrup Healthcare’in ICT Summit Eurasia – Bilişim Zirvesi’nde tanıtacağı çözümlere de değinen Seyman, “Zirve’de tanıtacağımız çözümlerimizden biri olan, Türkiye’nin ilk mobil etkinlik uygulaması, tüm toplantı, kongre ve etkinliklerin akıllı telefonlardan takip edilebilmesini sağlıyor. Uygulama sayesinde katılımcılar günler öncesinden etkinlikler hakkında bilgilere ulaşabiliyor; diğer katılımcı ve konuşmacılarla mobil ortamda interaktif iletişime geçebiliyorlar. Ayrıca iPad ve benzeri tablet bilgisayarlarla yapılan tanıtımlarda kullanılan CLM (Close Loop Marketing) çözümlerimiz hakkında da bilgi vermeyi planlıyoruz. Tüm bunlara ek olarak, Zirve’de dikkat çekmek istediğimiz bir diğer konu da sağlık portallerinin artan önemi. Dijital platformlarda doktor ve hastaların kendi ihtiyaçlarına cevap bulabildikleri platformların önemi günden güne artarken, biz de firmaları bu alanlarda bilgi sponsorluğu yapmaya cesaretlendirme amacını güdüyoruz” diye konuştu.
 
12 Eylül 2012 Çarşamba günü Fener Salonu’nda düzenlenecek ‘e-Sağlık, m-Sağlıkta Sonraki Adım Konferansı’nda saat 11.05’te söz alacak olan PortalGrup’un işbirliği içerisinde olduğu Agnitio Kurucu ve CEO’su Morten Hjelmsoe, ‘Teknoloji tabanlı pull marketing ile sağlık iletişimi nasıl geliştirilebilir?’ sorusuna yanıt verecek. Danimarka merkezli Agnitio, 45’ten fazla ülkede sağlık sektörüne sunduğu CLM çözümleri ile tanınan, alanının lider firması.
 
Geçtiğimiz hafta Razorfish Healthcare ile birleşerek Razorfish Healthware adını alan ve bu birleşme ile sağlık alanında en büyük dijital ajans haline gelen ve PortalGrup’un işbirliği içerisinde olduğu Publicis Healthware’in Kurucusu ve CEO’su Dr.Roberto Ascione, aynı gün saat 15.10’da başlayacak konuşmasında ‘m-Sağlık ve sosyal video iletişimi’ konularına değinecek.
 
Dijital pazarlamanın sağlık sektörüne neler getireceği ise PortalGrup Healthcare Genel Müdürü Ecz.Elçin Tuncer Seyman’ın saat 16.35’te başlayacak konuşmasında yanıt bulacak. 
 
 
 
PortalGrup Healthcare Hakkında:
 
Portalgrup Healthcare’in amacı ilaç, biyoteknoloji, tıp, sağlık alanındaki firmalara ve derneklere rekabette farklılık, düşük maliyetlerle verimlilik artışı sağlayacak dijital tabanlı pazarlama stratejileri oluşturmakta ve uygulamaktır.
 
PortalGrup Healthcare, ilaç ve sağlık sektöründe değişen fiyatlandırma, geri ödeme sistemleri, hedef kitle profili gibi etkenler sonucu ortaya çıkan “Yeni İş Modellerinin” bir çözümü olarak dijital ve teknoloji tabanlı pazarlama hizmetleri sunmaktadır. Bu hizmetleri sunarken bu alanda geniş deneyimlere sahip üst düzey yöneticiler, fikir liderleri ve alanında lider uluslararası firmalarla işbirliği yapar.

PortalGrup Healthcare, dijital ve teknoloji uygulamalarını kullanarak oluşturduğu pazarlama ve strateji çözümlerini ölçülebilir analizlerle sunar.

Hakkında Hasan Yener

SM Haber Genel Yayın Yönetmeni SEO - Digital Pazarlama - Sosyal Medya Pazarlama iletisim@sosyalmedyahaber.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir