Pazartesi , 5 Aralık 2022

Samsung Ativ Book 9 duyuruldu

Fansız, sessiz çalışma özelliği ile…

Samsung, akıllı telefon ve bilgisayar pazarında oldukça güzel satış oranlarına imza atmış bir marka diyebiliriz, bu yıl içerisinde Samsung’dan beklentiler oldukça yüksek. Öyle ki geçtiğimiz yıl, şirket beklediği satış oranlarına ulaşamamıştı. Akıllı telefonlar bir yana, Samsung yeni dizüstü bilgisayarı Ativ Book 9’u tanıttı.

12.2 inç ekranı ile 2560 x 1600 piksel çözünürlük sunan cihazın ekranı 700 nit parlaklık sunuyor ki bu oldukça güzel bir oran diyebiliriz. Cihazın ne güzel özelliklerinden bir tanesi de fansız çalışması, bu sayede rahatsız edici fan sesinin önüne geçilmiş durumda. 0.9 kilogram ağırlığa sahip olan dizüstü bilgisayar, tam şarj ile 10.5 saat aralıksız kullanılabiliyor.

ativ-book-9 (2)

Ativ Book 9, içerisinde 4 GB RAM/128 GB SSD veya 8 GB RAM/256GB SSD şeklinde iki farklı şekilde satın alınabilecek. Samsung tarafından Ativ Book 9 için belirlenen satış fiyatı ise 1.199 dolar ve 1.399 dolar olarak belirtiliyor. Şimdilik cihaz için tam satış tarihi bilinmese de, bu yılın ilk çeyreğinde satışa sunulacağı belirtilmekte. Gelişmeler, yeni haberler için takipte kalınız.

Hakkında Mert Usluer

Sosyal medya, teknoloji ve bir çok konuda yazar. "sosyalmedyahaber.com"

One comment

  1. Umarım Türkiye’deki satışı çok geç olmaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir