Perşembe , 26 Mayıs 2022

Samsung Electronics, mSpot’u satın aldı

 Samsung’un mobil bulut hizmetleri hız kazanıyor

 
18 Mayıs 2012, İstanbul– Dijital medya ve dijital yakınsama teknolojilerinde dünya lideri olan Samsung Electronics; Kaliforniya merkezli önde gelen mobil bulut içerik hizmetleri sağlayıcısı mSpot’u satın aldı.
 
Bu satın almayla birlikte Samsung cihazlarından kullanıcılara, bulut üzerinden müzik, video ve radyo gibi eğlenceli multimedya deneyimi sunulurken; mSpot’un bulutla gelen çözümleri daha geniş ve global ölçekte yaygınlaştırılmış olacak. Mobil ve tablet cihazlara yönelik hizmetleri daha da güçlendirecek bu birliktelik sayesinde eğlence servisleri, Samsung’un duyurusunu yeni yapacağı mobil cihazlara yüklenmiş olarak gelen, önemli standart özelliklerden biri olacak.
 
Samsung Electronics Medya Çözümleri Merkezi Kıdemli Başkan Yardımcısı TJ Kang konuyla ilgili açıklamasında “mSpot müşterilerimize, sınıfının en iyi bulut ve akımla (streaming) gelen eğlence deneyimlerini sunma vizyonumuzu paylaşıyor ve bu vizyonu mükemmel bir mühendislik ekibinin ürettiği, kusursuz teknik çözümlerle destekliyor” dedi.
 
mSpot CEO’su Daren Tsui ise, “Samsung, küresel erişimi ve üstün teknolojili cihazlarıyla benzersiz bir şirket… Kaynaklarımızı birleştirerek, mobil cihazlar alanında, bulut hizmetlerinin de katkılarıyla medya tüketimini yeniden tanımlamayı hedefliyoruz” dedi.
 
Satın alma, mSpot’un tüm teknoloji yatırımlarını, varlıklarını ve insan kaynaklarını kapsayacak.

mSpot Hakkında
2004 yılında kurulan mSpot, mobil cihazlar için yenilikçi bir müzik ve video servisidir. Şirket ABD’nin büyük mobil operatörlerine markasız bulut eğlence hizmetleri sağlamaktadır. mSpot’un ayrıca Android Marketplace veya App Store üzerinden erişilebilen kendi markalı hizmetleri de bulunmaktadır.

Samsung Electronics Hakkında
Samsung Electronics, yarı iletken, telekomünikasyon, dijital medya ve dijital yakınsama teknolojileri sektörlerinin dünya çapında öncü şirketlerinden biridir. 2011 senesi konsolide satışları 143.1 milyar USD olan şirketin, dünya çapında 72 ülkede, 197 ofiste görev yapmakta olan yaklaşık 206.000 çalışanı bulunmaktadır. Şirket iki ana organizasyon çatısı altında faaliyet gösteren, dokuz bağımsız iş biriminden oluşmaktadır: “Dijital Medya & İletişim” altında Dijital Kamera, Mobil İletişim, Telekomünikasyon Sistemleri, Beyaz Eşya, BT Çözümleri ve Dijital Görüntüleme; “Cihaz Çözümleri” altında Bellek, Sistem LSI ve LED iş birimleri bulunmakta. Bir dizi ekonomik, çevresel ve sosyal kritere göre sektörde öncü olan performansı ile tanınan Samsung Electronics, Dow Jones Sürdürülebilirlik Endeksi 2011’de dünyanın en sürdürülebilir teknoloji şirketi oldu. Daha ayrıntılı bilgiye www.samsung.com.tr’den ulaşılabilinir.

Hakkında Hasan Yener

SM Haber Genel Yayın Yönetmeni SEO - Digital Pazarlama - Sosyal Medya Pazarlama iletisim@sosyalmedyahaber.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir