Cumartesi , 13 Ağustos 2022

Samsung Galaxy S II Fiyatı ve Lansman Tarihi Belli Oldu

Samsung’un satış rekorları kıran akıllı telefonu Galaxy S II, 1.699 lira fiyatıyla 24 Haziran’dan itibaren Türkiye’de piyasaya çıkıyor.

SAMSUNG Electronics’in, Android 2.3 Gingerbread işletim sistemi ile çalışan akıllı cep telefonu Galaxy S II, 24 Haziran’da 1.699 liraya Türkiye pazarında satışa sunulacak. Samsung Electronics Türkiye Başkanı Sung Yong Hong, Galaxy S II’nin tanıtım toplantısında yaptığı konuşmada, Galaxy S II’nin lansmanı yapılan ülkelerde ciddi bir başarı elde ettiğini belirterek, Kore’de bir ayda 1 milyon, Almanya’da ise iki haftada 100 bin satış rakamına ulaştığını söyledi. Sung Yong Hong “Samsung Electronics, dünya akıllı telefon pazarında yılın ikinci yarısında bir numara olmayı hedefliyor” dedi. Samsung Electronics Türkiye Cep Telefonları Direktörü Selçuk Mirza da, dünyada akıllı telefon pazarının yüzde 60, Ortadoğu ve Kuzey Afrika’da ise yüzde 200’ün üzerinde büyüme yaşadığını belirterek, geçen sene satışa sundukları Galaxy S’in 14 milyon satış rakamına ulaştığını kaydetti.

Bu yılın ilk çeyreğinde Galaxy S’in yanına beş yeni ürün ekleyerek portföylerini genişlettiklerini ifade eden Mirza, Galaxy S II’nin de dahil olmasıyla birlikte Türkiye’de 399 lira ile 1.699 lira aralığında bir akıllı telefon portföyüne sahip olduklarını söyledi. Geçen yılın ilk çeyreğinde 2.7 milyon akıllı telefon satışı gerçekleştiren Samsung’un, 2011’in ilk üç ayındaki 10.8 milyonluk satışıyla yüzde 350 büyüdüğünü belirten Mirza “Türkiye pazarında da geçen yılın haziran ayında yüzde 4.5 olan pazar payımız bu yılın nisan ayında yüzde 14.2 oldu. Önümüzdeki aylarda bu rakam çok daha yukarılara çıkacak” diye konuştu. Mirza, Android’in ise 2010 yılında 67 milyon ile yüzde 22 olan pazar payının, 2011’de 179 milyon adetle yüzde 38’e yükselmesinin ve 2012’de akıllı telefon pazarının yarısının Android telefonlardan oluşmasının öngörüldüğünü dile getirdi. Galaxy S II’nin yakın alan iletişimi (NFC) özellikli versiyonunun eylül ayında Türkiye’ye getirilmesini beklediklerini belirten Mirza, temmuz-ağustos aylarında iki yeni Samsung tableti de Türkiye pazarına sunmak için hazırlandıklarını kaydetti. Galaxy S II için 20 Haziran’a kadar ön talep toplanacak. Ön talepte bulunan ve çekilişle belirlenen 222 kişi ‘golden pack’, 2 bin 222 kişi ise ‘silver pack’ ile çeşitli avantajlara sahip olacak. Golden pack kapsamında kapıda teslim, sadece 222 adet getirilen desktop dock ve 6 aylık Samsung 7/24 Sinema kazanılacak. Silver pack ise 1 aylık 7/24 Sinema uygulamasına hak kazanılacak.

DÜNYANIN EN İNCE AKILLI TELEFONU

Samsung Galaxy S II, 8.49 mm kalınlığa, 116 gr ağırlığa ve 4.3 inç Super Amoled Plus ekrana sahip. Ön yüzünde 2 MP, arka yüzünde ise 8 MP kamerası bulunan telefon, 1.2 GHz çift çekirdekli uygulama işlemcisi ile Android 2.3 Gingerbread platformunu kullanıyor. Telefon, iGo navigasyon ve 8 GB SD kartla birlikte satılacak.

Hakkında Hasan Yener

SM Haber Genel Yayın Yönetmeni SEO - Digital Pazarlama - Sosyal Medya Pazarlama iletisim@sosyalmedyahaber.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir