https://juragankomik.com
Cuma , 14 Haziran 2024

Samsung Galaxy S III netleşiyor

Galaxy S II ile ciddi satış başarılarına ulaşan Samsung, Galaxy S III ile beraber başarısını devam ettirmek istiyor.
Samsung’un Android işletim sistemini kullanan Galaxy ailesi pek çok başarıya imza attı. Galaxy ailesinin amiral gemisi sıfatındaki Galaxy S ailesi şu ana kadar oldukça başarılı bir grafik çizdi. Galaxy S modeli ile 15 milyon satışı geçen Samsung, Galaxy S II ile de benzer bir başarı performansı çizdi.

Google’ın son çıkacak olan Nexus modeli olan, Nexus Prime’ı üretecek olan Samsung, Galaxy S III ile ilgili de çalışmalara başladı.

Samsung Galaxy S III ile ilgili henüz resmi bir açıklama yok. Fakat telefonda kullanılacak olan işlemci, Samsung tarafından üretilecek olan 2 GHz hızında çalışan, 4 çekirdekli işlemci olması çok yüksek ihtimal.

4 çekirdekli işlemcinin yanında Samsung Galaxy S III’ün, 1.5 GB RAM ile gelmesi bekleniyor. Sadece kapasite arttırımına gitmeyecek olan Samsung, çift kanal bellek teknolojisini kullanarak, düşük gecikmeli ve hızlı bellek yongalarını kullanabilir. Hazır bellek demişken, telefonun 32 GB dahili hafıza ile gelmesi bekleniyor. Tabi microSD desteği de sunulacak.

Galaxy S III’ün ekranı konusunda ise dedikodular çok iddialı. 4.65 inç boyutundaki ekranın, 1280 x 1024 piksel çözünürlükle geleceği konuşuluyor. Eğer Galaxy S III bu çözünürlük ve boyutla gelirse, 352ppi seviyesindeki ilk telefon olacak. Bu değerler Apple’ın Retina Display teknolojisini oldukça üzecek türden. Ayrıca Apple’ın standart LCD panel kullanımasından ziyade, Samsung Galaxy S III’de, Galaxy S II’deki gibi Super AMOLED Plus ekran kullanılacak. Bazı kaynaklardan gelen bilgilere göre de ekranın 1280 x 720 p çözünürlüğünde geleceği. Bakalım hangisi doğru olacak, zamanla göreceğiz.

Bu yüksek donanım özelliklerini karşılayabilmek için 2250 mAh kapasiteli bataryanın kullanılacağı Galaxy S III, bilgisayarlara yakın teknik özellikleri ile bizleri oldukça heyecanlandırıyor.

İlerleyen zamanlarda Samsung’un yeni amiral gemisi ile ilgili detaylar gelecektir. Biz de bu detayları sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Hakkında Deniz Boz

Yönetmen, Gazeteci.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir