Cumartesi , 28 Mayıs 2022

Samsung Galaxy S6, Mart ayında tanıtılabilir

Erken tanıtım olabilir

Bilindiği üzere Samsung, bu yıl içerisinde Samsung Galaxy S5 ve Samsung Galaxy Note 4 olmak üzere iki üst seviye telefonunu piyasaya sürdü. Fakat geçen yıla kıyasla akıllı telefon üreticisi, bu yıl daha az satış gerçekleştirerek düşüş yaşadı. Bunun yanı sıra akıllı telefon piyasasına pek çok yeni Çin markasının girdiğini de düşünürsek, bu yıl Samsung’un beklediği satışlara ulaşamadığını söylemek mümkün.

Bu kötü şartlara rağmen, Samsung’un birinci sırayı elinden bırakmadığı da verilerde görülen bir gerçek diyebiliriz. Bir süredir iddialar ile Galaxy S6‘da dair detaylar yayınlanıyor. Gelen bilgilere göre, Samsung’un yeni S modeli önümüzdeki Mart ayında düzenlenecek olan CES 2015 etkinliğinde tanıtılacak.

Cihazın iddia edilen özelliklerine bakacak olursak. 5.5 inç QHD ekranı ile 1440 x 2560 piksel çözünürlüğe sahip olacak akıllı telefonda 3 GB RAM, 8 çekirdekli Exynos işlemci yer alacak. Telefonun arka kısmında 20 MP çözünürlükte kamera yer alacakken, ön kısmında 5 MP çözünürlükte kamera olması bekleniyor. Tabi bilgiler henüz resmi bir dil ile doğrulanmış değil, gelişmeler için takipte kalınız.

Haberde kullanılan görsel konsepttir…

 

Hakkında Mert Usluer

Sosyal medya, teknoloji ve bir çok konuda yazar. "sosyalmedyahaber.com"

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir