Cuma , 9 Aralık 2022

Samsung Smart TV’de yeni bir dönem başlatıyor

Samsung’un yeni 85 inç Ultra High Definition TV’si 85S9000; yenilikçi tasarımı ve gelişmiş teknolojisi ile TV deneyiminde yeni bir sayfa açıyor.

İstanbul, 26 Şubat 2013 – Türkiye’nin Smart TV lideri Samsung Electronics, yeni 85 inç Ultra High Definition TV’si ile çıtayı yükseltiyor. Yeni Samsung 85S9000, havada süzülüyormuş izlenimi veren kavisli ayak tasarımı ile TV tasarımındaki kuralları yeniden belirliyor.

85 inç ekran ile minimalizmi bir araya getiren Ultra High Definition TV (UHD TV) olan 85S9000’in göz alıcı, “Zamanın Ötesinde Galeri” tasarımı TV işçiliğinde standartları yeniden belirliyor ve TV’nin çerçevesi ürüne havada süzülüyormuş gibi bir izlenim katıyor.

TV’de “gerçeklik” yeniden tanımlanıyor

Samsung UHD TV 85S9000, benzersiz görüntü detayı ve netlik sağlayarak Full HD görüntüde dört kat daha fazla çözünürlük sunuyor. HD ve Full HD içeriği UHD çözünürlüğe otomatik olarak dönüştüren ölçeklendirme motoru sayesinde, görüntüleme deneyiminde tamamen yeni bir dünya vaat ediyor. 85S9000 aynı zamanda Samsung’u, düşük bant aralığında bile video kalitesini iki kat arttıran, yeni yüksek kompresyonlu video codec HEVC desteği sunan ilk TV markası yapıyor.

Smart Hub ile gelen sezgisel ve pratik kullanım

Samsung’un 2013 Smart TV’leri; arama, navigasyon ve içerik buluşlarıyla yepyeni bir dünya vaat ediyor. Samsung yeni “Smart Hub”ını tamamen yeniden tasarlayarak; daha sade, net ve daha sezgisel bir televizyon deneyimi ve keşfi sağlayan dinamik menü panelleri ile, izleyicilerin içeriğini akıllıca organize ediyor. Üç panel; Uygulamalar, Fotoğraf-Video ve Müzikler, Sosyal Medya Hesaplarının Kullanımını içeriyor.

Samsung’un mobil liderliğinden gelen tecrübesi ile yaratılan yeni Smart Hub navigasyon deneyimi, Samsung’un akıllı telefon ve tabletlerini anımsatıyor. Ayrıca bu özellik ile, Samsung’un üst düzey hareket kontrol yetenekleri geliştirilerek, Smart Hub’ın üç panelindeki navigasyonu daha rahat ve eğlenceli kılınıyor.

Hakkında Hasan Yener

SM Haber Genel Yayın Yönetmeni SEO - Digital Pazarlama - Sosyal Medya Pazarlama iletisim@sosyalmedyahaber.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir