Cumartesi , 13 Ağustos 2022

Samsung Yeni Ultrabook™ ve Gelişmiş 7 Serisi Chronos’u Görücüye Çıkarıyor

 

Samsung’un rakipsiz 7 serisi, artan mobilite ve kusursuz multimedya özelliklerinin yanısıra profesyonel bir performans sunuyor.

Dijital medya ve dijital yakınsama teknolojilerinde global bir lider olan Samsung Electronics Co. Ltd., CES fuarında yüksek performanslı 7 Serisine katılan iki yeni ürünü son kullanıcılara tanıttı. İnce ve hafif formuyla yüksek performansı bir arada sunan 7 Serisi Chronos ile hesaplama gücü ve grafiklerleri ile ultrabook cihazları bir sonraki seviyeye taşıyan 7 Serisi Ultrabook™.

 

‘’2012 Samsung’un dizüstü bilgisayarları için belirleyici bir yıl oldu- yeni form değişiklikleri ve tüketicilerin beklentilerini göz önüne alarak ürün serimizi genişlettik.” diyen Samsung Electronics IT & Mobil Haberleşmeler Başkan Yardımcısı David Song; ’2013 yılında Samsung’un en son teknolojiyle tasarım ve performans standartlarını geliştireceğini ve müşterilerin yaşam stillerine uygun yenilikçi ürünlere odaklanmaya devam edeceklerini belirtti. Song;” Geliştirilmiş 7 Serisi Chronos ve Ultra ürünler yıl boyunca bizden görmeyi umduklarınıza sadece iki örnektir.’’dedi.

 

Yeni 7 Serisi Chronos – Profesyonel, Güçlü Oyuncu

Daha ince ve hafif formuyla dikkat çeken 7 Serisi Chronos, kullanıcılara gelişmiş işlem gücü ve mevcut bellekten faydalanarak uygulamalara göz atmayı ve çalıştırmayı sağlayan hızı %150 oranında artırabilen yeni yazılım çözümü RAMaccelerator****’ü sunuyor.

Tamamen alüminyum bir gövdeye sahip Samsung Yeni 7 Serisi Chronos; 20.9 mm (0.82 inç) ‘lik ince gövdesinde yer alan özel 2GB harici grafik, 1 TB***’ye kadar depo ve 16 GB*’ye kadar bellek ve güçlü bir Intel quad-core işlemciyle çalışıyor.

Cihaz, artan etkinlik ve verimliliği ile her zaman ve her yerde profesyonel kullanıma yönelik detaylı içeriklerin oluşturulmasına olanak sağlıyor. Yüksek çözünürlük, Full HD ekran (1920×1080), 300nit parlaklık, optimize edilmiş JBL hoparlörlerle zengin ses kalitesi, zorlu işlerin üstesinden gelmek için geliştirilmiş grafikler ve 11 saat** batarya ömrü gibi üstün özellikleri ile de profesyonel kullanıcılara gelişmiş bir kullanıcı deneyimi yaşatıyor. Cihaz iki saniyede açılırken ön yükleme işlemi on iki saniyeden kısa sürede gerçekleşiyor, böylece kullanıcıların ciddi işler için ihtiyaç duyduğu tüm işlemlere saniyeler içinde erişebilmesi sağlanıyor.

 

7 Serisi Ultra – Yeni bir UltrabookDeneyimi

Samsung 7 Serisinin ilk ultra modeli olan 7 Serisi Ultrabook™, ultra incelik ve hafifliğinin yanı sıra, bütünüyle alüminyum gövdesi ile üstün bir mobilite ve performans sunuyor.

Gelişmiş multimedya özelliklere sahip Samsung 7 Serisi Ultra güçlü ses özelliklerinin yanı sıra mükemmel görüntü kalitesi ile de dikkat çekiyor. Cihazın önceki modellerden daha parlak ve geniş olan ekranı 178-derece izleme açısı sunarken, bu sayede multimedya içeriklerin iş arkadaşları ve yakın çevre ile paylaşımı daha eğlenceli hale geliyor.

 

Yeni 7 Serisi Ultrabook™ların sekiz saate kadar olan batarya ömrü*** sayesinde kullanıcılar tüm gün bağlantılarını sürdürebilirken, en yeni Intel Core i5 işlemci ve 128GB SSD*** kapasiteli deposu, en talepkar kullanıcıların bile ihtiyaç duyduğu hesaplama gücünü sağlıyor. Yeni 7 Serisi ultrabookların altı saniyelik başlatma süresi verimliliği maksimize ederken cihazda yer alan ince güvenlik yuvası, LAN portu ve USB 3.0 portu cihazın gerektiğinde diğer cihazlara güvenli bir şekilde bağlanmasını sorunsuz kılıyor.

 

Ürün Spesifikasyonları

 

Kategori

Detaylar

Yeni 7 Chronos Serisi (770Z5E)

7 Ultra Serisi (730U3E)

Ekran

Boyut

15.6”

13.3”

Çözünürlük

Full HD (1920X1080)

Full HD 1920×1080

Pil ömrü

Pil ömrü

11 saate kadar**

8 saate kadar**

Boyutlar

Boyutlar

376 x 249.9 x 20.9mm

324 x 224 x 17.5mm

Ağırlık

2.35kg

1.46kg

Renk

Metal

Metal

Performans

İşletim Sistemi

Windows 8

Windows 8

İşlemci

Intel® Core i7 3635QM
(2.40 GHz, 6 MB L3 Cache)

Intel® Core™ i5 Processor 3337U (1.80 GHz, 3 MB L3 Cache)

Grafik İşlemci

2GB GDDR5 Grafik Bellek ile AMD Radeon™ HD 8870M  Grafik

 (PowerExpress)

1GB gDDR3 Grafik Bellek ile AMD Radeon™ HD 8570M Grafik (PowerExpress)

Sistem Belleği*

1600 MHz’de 8 GB DDR3 Sistem Belleği
(4 GB onboard + 4 GB x 1)

1600 MHz’de 4GB DDR3 Sistem Belleği (2 GB onboard + 2 GB x 1)

Sabit Disk Sürücü*

1TB HDD (5400 RPM)

128GB SSD

Multimedia

Ses Efekti

SoundAlive™

SoundAlive™

Hoparlör

JBL Stereo Hoparlörler 4W x 2

Stereo Hoparlörler 2W x 2

Entegre kamera

HD 720p.

HD 720p

Diğerleri

I/O Portlar

2xUSB3.0, 2xUSB2.0, HDMI,

Kulaklık/Mikrofon Kombo, VGA

1xUSB3.0, 2xUSB2.0, HDMI, mini VGA (adaptor ile), Kulaklık/Mikrofon Kombo

RJ 45, 3-in-1 (SD, SDHC, SDXC)

RJ 45, 3-in-1 (SD, SDHC, SDXC)

Girdi Cihazı

Arka aydınlatmalı klavye, clickpad

Arka aydınlatmalı klavye, clickpad

Kilit

Güvenlik Slotu

İnce Güvenlik Slotu

 

* Fabrika opsiyonu olarak bulunabilir.

** n.b. Tümü fabrika spesifikasyonlarına bağlıdır. Ürün tasarım spesifikasyonları ve renkler bildirilmeksizin değiştirilebilir ve gösterilenlerden farklı olabilir. Hata ve ihmaller hariçtir. MobileMark test skorlarına dayanan batarya ömrü konfigürasyona göre farklılık gösterebilir. Garanti hizmeti bulunurluğu ve yanıt süreleri ülkeden ülkeye farklılık gösterebilir ve satın alındığı ülkedeki tescil koşullarına tabi olabilir.

***Erişilebilir kapasite farklılık gösterir; MB = 1 milyon byte, GB = 1 milyar byte, TB = 1 trilyon byte. Sistem kurtarma, işletim sistemi ve önceden yüklenmiş içerik yazılımı için sabit sürücünün bir kısmı ayrılmıştır.

****CondusivTM Technologies tarafından desteklenmektedir.

Hakkında Hasan Yener

SM Haber Genel Yayın Yönetmeni SEO - Digital Pazarlama - Sosyal Medya Pazarlama iletisim@sosyalmedyahaber.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir