Cuma , 9 Aralık 2022

Samsung’dan Apple’ı kızdıracak reklam filmi

Geçtiğimiz günler de çinli bir telefon markası Samsung’u cihazlarında plastik malzeme kullandığı için reklam da ezmeye çalışmıştı. Bu sefer Samsung da aynı stratejiyi en büyük rakibi olan Apple için uyguladı. Bildiğiniz gibi şarj sorunu akıllı telefon kullanıcılarının en büyük sorunlarından birisi. Her gittiğimiz yer de prize ve fişe daha yakın oturmak için şekilden şekle girdiğimiz de büyük bir gerçek.

Samsung son cihazı Galaxy S5’de getirdiği güç koruma modunu öne çıkartarak Apple kullanıcılarının şarj sorununa değinen bir reklam filmine imza attı. Reklam da Apple kullanıcıları her fırsatta prizin yanında oturuyor ve cihazlarını şarj etmeye çalışırken kullanıyor. Samsung kullanıcıları ise son derece rahat ve yerlerinden kıpırdamaya dahi gerek duymuyor.

Özellikle Apple cihaz kullanıcılarının telefonunun aydınlatmasını kısması gibi konulara değinen kısa reklam aslında hiçte haksız sayılmaz. Nitekim birçok Apple kullanıcısı cihazının şarjının daha uzun süre gitmesi için otomatik aydınlatma kullanıyor veya kendisi manuel olarak şarj tasarrufu etmek için aydınlatmayı kısıyor işte o reklam filmi;

Hakkında Hasan Yener

SM Haber Genel Yayın Yönetmeni SEO - Digital Pazarlama - Sosyal Medya Pazarlama iletisim@sosyalmedyahaber.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir