Cumartesi , 28 Mayıs 2022

Samsung’dan iki yeni Galaxy modeli daha

Samsung giriş seviyesi ve orta seviye Android ailesine iki yeni üye Galaxy Ace 2 ve Galaxy mini 2’yi ekledi. Cihazlar Mart ve Nisan’da satışa çıkacak.
Cihazların teknik özelliklerine baktığımızda Galaxy Ace 2 480×800 çözünürlük sunan 3,8 inç’lik ekranı ile dikkat çekiyor. Çift çekirdekli 800 MHz’lik işlemci kullanan cihazda 5 MP’lik arka kamera ile birlikte görüntülü görüşme için ön kamera da var. 4 GB dahili depolama kapasitesine sahip olan Galaxy Ace 2’nin kapasitesi microSDHC kart ile genişletilebiliyor. Bazı varyantlarında opsiyonel olarak NFC’ye de sahip olan Ace 2’de dikkat çeken bir diğer yenilik ise 1,500 mAh’lik yeni batarya. Ancak bataryanın ne kadar fazladan pil ömrü sunduğu konusunda Samsung’dan net bir bilgi gelmedi.
Yenilenmiş batarya, Galaxy mini 2’de de dikkat çeken unsurlardan biri olarak öne çıkarkan, değiştirilebilir arka kapak da cihazın hitap ettiği kitleyi ikna etmek için yapılan bir hamle olarak görülebilir. Teknik özelliklere baktığımızda 3.3 inç’lik 320×480 ekran, 800 MHz’lik işlemci, 3 MP’lik kamera ve 4 GB’lık depolama kapasitesi göze çarpıyor. Her iki cihazda da işletim sistemi olarak Android 2.3 yüklü ve TouchWiz 4 arabirimi kullanıma sunuluyor. Galaxy mini 2 Mart’ta Fransa’da, Ace 2 ise Nisan’da İngiltere’de satışa çıkacak.
Fiyat konusunda ise bilgilendirme gelmedi.

Hakkında Hasan Yener

SM Haber Genel Yayın Yönetmeni SEO - Digital Pazarlama - Sosyal Medya Pazarlama iletisim@sosyalmedyahaber.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir