https://juragankomik.com
Cumartesi , 18 Mayıs 2024

Samsunspor ve Taraftarının Aşırı Acıklı Hikayesi

ne çok lig var.

Yıllardır Samsunspor taraftarının özlemle beklediği ligde, Ankaragücü ile düzeyli bir ilişkimiz mevcut ve bugün itibariyle de Ankaragücü, ligdeki tek ezeli rakibimiz konumunda. Neyse…

Yeni sezona yeni bir ligde başlamak, Samsunspor ile en ufak bağlantısı olan kişiler için bile devasa duygular tattırmıştır. Kolay değil elbet… Taraftarların 5 yıl boyunca TRT1 ekranlarından naklen izlediği takımı, yeni sezonda şifreli bir futbol kanalı olan Lig Tv’de izlemek ayrı bir hüzün ve heyecan getirmiş olmalı. Bank Asya 1. Lig’de iken 2 haftada bir görüştüğümüz standart insanlar, Süper Lig’e çıkınca yerini karizmatik ağabeylere bıraktı. Önceden 3 kamerayla heyecanlanan biz, 8 kameraya ek ofsayt kameralarıyla şaşkına dönmüştük. Ve işin en heyecanlı fakat en önemsiz ayrıntısı ise biletlerin Biletix’ten alınabilme imkanıydı. Hiç kullanmayacağımızı bile bile bu ufak ayrıntı ile mutlu olabilen bir anadolu kulübü taraftarıyız işte.

Takıma gelince… Geçen sezon mücadele eden fakat bu sezon kadroda bulunmayan yaklaşık 15’ten fazla futbolcu var. Bu sezon ise 16’ya yakın futbolcu geldi. Gelenler de zaten büyük umutlarla takıma dahil edilen büyük takımların küçük futbolcularıydı. Ha bir de haritada dahi yerini zor gösterebileceğiniz ülkelerden gelen yabancı futbolcular da var. Takımın tümü baştan aşağı birden yenilenince, maça son bir iki dakika kala anca tamamlanabilmiş halısaha takımlarından farksız bir konumda. Takım oyununu artık bir inception misali rüya içinde rüya halinde şu anki mevcut durumda. Ayağa pasa bile hasret kaldık.

Evet, her şey iyi olacak; inşallah. Düşmeyeceğiz, inanıyorum.

Hakkında Furkan Acar

Samsunspor Taraftarı, Öğrenci.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir