Cumartesi , 10 Aralık 2022

Sanal Devlet Oyunu e-Republik

2008 yılında piyasaya çıkan oyun romanya menşeili adından anlaşıldığı üzere sana devletçilik denilebir. oyunda türkiyede temsil edilen 50 ülke arasında.oyunda gerçek yaşamda yaptıklarımız gerçeğe yakın şekilde aktarılmış.Ekonomik ve Siyasal modüller en çok iş yapanı. Oyunda çeşitli sektörlerde şirket kurabiliyor, bunları satıp şirketlerinize şirket ekleyebiliyorsunuz.

Siyasi ortam olarak vatandaşlığını aldığınız ülkende yeterli miktarda gold unuz var ise parti kurabiliyor seçimlere katılabiliyorsunuz. yada başka bir partiden milletvekili adayı olup ülkenizin parlementosunda temsil yetkisi alıp geleceğe dair planlar yapabilirsiniz. Daha da ileri gidip ülke başkanlığı için ciddi bir rakip olabilirsiniz bunların hepsini sanal olarak gerçekleştirebilirsiniz.

Savaş modülü ise çok basit, rakiplerinizi savaşta mağlup edip ülkelerini istila edip kaynaklarından yararlanmak. Oyundaki kaynaklar gerçek kaynaklara göre değil oyun yönetiminin keyfine göre belirlenmiş diyebiliriz. Gerçek hayattaki siyasi çekişmeler burada da mevcut 4-5 çeşit ittifak var ama gerçek hayattaki ittifaklar ile çok fazla benzeşmiyorlar. Gelelim türkiyenin tarihine oyun piyasaya çıktığı günden beri aktif olarak mevcut bulunmakta.

Bir zamanlar hem yunanistan’ı hemde israil’i uzun müddet ele geçiren Türkiye yaklaşık olarak 4 aydır sıkıntılı süreçler geçirmekte önce bulgar ve ABD istilası derken daha sonra ortaya çıkan yunan ve romen istilası neredeyse 4 aydır devam etmekte idi taki bu hafta ya kadar, şuanda bağımsızlık ateşini yakmış bulunuyoruz   kısa zaman içerisinde sanal özgürlüğümüze kavuşuruz ümidi içindeyiz.

Bu sanal platformda sizde yer almak isterseniz beni referans seçip başlayabilirsiniz .Sanal devlete faydalı bir vatandaş olabilirsiniz.

 

Hakkında Hasan Yener

SM Haber Genel Yayın Yönetmeni SEO - Digital Pazarlama - Sosyal Medya Pazarlama iletisim@sosyalmedyahaber.com

2 comments

  1. hail eTürkiye

  2. Birkaç arkadaş da benim referanstan oyuna kaydolursa müteşekkir olurum: http://www.erepublik.com/en/referrer/dr.erol

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir