Çarşamba , 4 Ağustos 2021

Yahudi Kızla, Filistinli Gencin Aşkı Ortalığı Karıştırdı

İsrail yerleşiminde aynı markette çalışan Yahudi kasiyer kız ile Filistinli paketçi gencin aşkı Hahamları kızdırdı. Aşıklar ayrılmak zorunda kalabilir.

Bir İsrail yerleşimindeki işyerinde, Filistinli bir delikanlı ile Yahudi kız birbirine aşık olursa toplum buna nasıl tepki verir? İsrail’in en büyük market zincirlerinden Rami Levi’nin Batı Şeria’daki Gush Etzion yerleşiminde bulunan dükkanında adeta Leyla ve Mecnun öyküsünü anımsatan bir aşk hikâyesi yaşanıyor. Filistinli genç paketçi ile, bütün gün birlikte çalıştığı Yahudi kasiyer genç kız arasında sevgi giderek büyüdü. Filistinli genç, sevgilisini köyüne kaçırma hayallerine kapılmıştı ki aralarındaki ilişki öğrenilince İsrail’in tüm muhafazakâr kesimleri ayağa kalktı. Hahamların baskısı üzerine market zinciri yönetimi paketçilerle kasiyerlerin yan yana çalışmalarına karşı önlemler aldı.

Kız ayrıldı, delikanlı kovulabilir

İki gencin ilişkilerinin duyulması üzerine aşırı dindar İsrailli gruplar market zincirinin Yahudi ve Müslümanların kaynaşması için elverişli bir ortam sunduğu gerekçesiyle boykot edilmesi çağrısında bulundu. Rami Levi’nin yönetimiyle görüşen Hahamlardan Gideon Perl, “Yöneticilere bu dükkan açıldığında korktuğumuz şeylerden birinin tam da bu olduğunu söyledim. Araplar da bu tür durumları pek hoş karşılamaz. Paketçi kovuldu ve bir daha dönmeyecek. Böyle bir şey yaşandığında insanlara ders vermek için kırbaçla vurmak lazım” dedi. Filistinli delikanlıyla Yahudi genç kız arasında aşk yaşandığını inkar eden market yönetimi ise aşırıcılardan yakınıyor. “Burası barış marketi” diyen yönetim, kasiyerin istifa ettiğini belirtirken, Filistinli delikanlıyı henüz kovmadıklarını ancak kendisiyle konuşacaklarını söyledi.

Haaretz / Taraf

Hakkında Hasan Yener

SM Haber Genel Yayın Yönetmeni SEO - Digital Pazarlama - Sosyal Medya Pazarlama iletisim@sosyalmedyahaber.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir