Cumartesi , 25 Haziran 2022

Scorp var dediler gittik, keşfettik

Sosyal medyanın önem ve gücünün bilincinde olarak, Türkiye menşeli bir mecranın da pekala global bir markaya dönüşebileceğine inanan üniversite öğrencileri tarafından hayata geçirilen Scorp, 3000’den fazla kullanıcısına yepyeni bir deneyim yaşama fırsatı sunuyor. Üniversite öğrencilerinden yepyeni bir girişimcilik projesi… Koç üniversitesi, İşletme bölümünde eğitimine devam eden, Endüstri Mühendisliği çift anadal öğrencisi Sercan Işık’ın ve Medya ve Görsel Sanatlar bölümünde 4. Sınıf öğrencisi olan İzzet Zakuto’nun en büyük motivasyon kaynağı, Türkiye’nin tüm dünya ülkeleri arasında sosyal medyayı en fazla kullanan ikinci ülke olması.

Scorp’u keşfet

Yeni bir mecra arayışına giren ikili bu noktada ekiplerini genişleterek bir çok farklı üniversitede eğitimlerine devam eden öğrenci arkadaşları ile global bir marka yaratma hedefi ile yola çıkıp, Scorp’u hayata geçirdi. Videolu sözlük Scorp sosyal medyaya yepyeni bir soluk getiriyor.

scorp-ss-

Kümülatif video paylaşım platformu olan Scorp, üniversite öğrencilerinin her konuda kendilerini videolu bir şekilde ifade edebilecekleri bir sosyal medya kanalı. Dileyenin kimliğini gizleyerek, dileyeninse kim olduğunu göstererek platforma yükleyecekleri videolar sayesinde birçok farklı konuda bilgi ve kişisel fikirlerin bu ağda birikip, ilerleyen zamanlarda Scorp’un bir nevi bilirkişi sayılabilecek olmasına olanak sağlayacak.

Aynı zamanda gündelik hayattan izlenimlerini de paylaşabilen gençler için Scorp bilgiye kolaylıkla ulaşılabilen bir kanal olmasının yanı sıra kafa dağıtmak ve eğlenmek için de birebir. Üniversite öğrencileri arasında hızla yayılan Scorp, tüm diğer sosyal medya kanallarının önüne geçmeyi hedefliyor. Birçok farklı üniversiteden, farklı öğrenci kulüplerinin de desteği ile kullanıcı sayısını her geçen gün arttıran bu yeni mecra şimdilik Iphone yazılımına göre tasarlanmış. İlerleyen zamanlarda android telefon kullanıcılarının da rahatlıkla mecraya üye olabileceklerini belirten Scorp ekibinin hedefi tüm üniversite öğrencilerine ulaşabilmek. App Store’dan yüklenebilen Scorp sayesinde bu yeni sosyal medya dünyasına katılmak mümkün.

Hakkında Yılmaz Atasoy

Uzun zamandır sosyal medya haberlerini takip ediyorum. Sosyal medya danışmanlığı veriyor ve aynı zamanda makaleler yazıyorum.

One comment

  1. Türklerin bu dünyaya katacak çok daha şeyleri var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir