Cumartesi , 2 Temmuz 2022

Seçim 2011 Hakkında Twitter’da Neler Konuşuluyor?


12 Haziran 2011 seçimlerine sadece 6 gün kaldı, son günlere yaklaşırken sosyal medyada da hareketlilik arttı. Seçim yasakları kapsamında anketler kaldırıldı ve konuşulanlardan aşağı yukarı seçimi sonuçu hakkında fikiler elde etmek mümkün.

Ak Parti CHP rekabeti olanca hızı ile devam ederken,
BDP ve BDP’nin bağımsız adayları da polemiklere konu oluyor,
Bağımsız Aday Sırrı Süreyya Önder,
Kenan Evren’ın ifade vermesi,
seçim masrafları,
seçim vaadleri
en çok konuşulan konular olarak göze çarpıyor.

twitter’dan seçimle ilgili ilginç bazı tweetler şöyle;

@yildarado: Evrenin yargilanmasinin secim yatirimi olarak goruldugu bi turkiye…#hayaldigercekoldu

@badem_agaci: Sırrı Süreyya’nın seçim bürosu neden herkes mitingteyken ve büro kapalıyken basılıyor.Molotofları polisin koymadığını ispatlayamazsınız!

@enginbas: Secim vaadleri 300 trilyonu bulan AKPnin, CHP’yi 7 trilyonluk vaadi icin yerden yere vurmasi ilginc…”

burkanyildiran‎ sirri sureyya onder secim ofisinde 32 adet molotof bulundu..bu adama ‘aydin’ diyenler; o molotoflar sizin eve atilsa ne dusunursunuz ??

tanselmor‎ ortamını kim geriyor secim şarkıları bile bunu ispatlıyor CHP bu secim düello diyor, AKP 70milyon kardesiz diyor … #oyumakpartiye

fulyacbn‎ akp mevsimsel işçiliğie bir alan ekledi “miting katılımcısı” kaç kişi vardır akp sayesinde seçim zamanı ev geçindiren ha bacım? #kazlicesme

coolkul‎ Türk demokrasi tarihinin kara bir lekesi olarak görülen 21 Temmuz 1946 yılı seçimleri halk arasında “Sopalı seçim” olarak bilinir.

stdurak‎ SS Önder’in Akif Beki’ye verdiği dersin ardından seçim ofisinde molotof kokteyllerinin bulunması çok ilginç…

ruwiben‎ kimin aklına uyup seçim görevlisi olmuşum ben.bir sürü prosedür,kırtasiye varmış puff

sevdaduman‎ Merkez medyanın amiral gemisi Hürriyet,Hafta sonu,Ergenekon tutuklusu Tuncay Özkan’ın seçim broşürlerini dağıttı.

@asliyz: Kenan Evren seçim yatırımıymış bla bla… Yeter ki seçim yatırımlarımız hep böyle olsun.

hicisleri‎ Kemal Kılıçdaroğlu’nun bin bir nazdan sonra “Kürt” deyivermesi fevkalade önemli bir gelişme, Evren’in ifade vermesi ise seçim yatırımı. #ha?

uzaynotlari‎ mhp seçim promosyonu olarak püskevit(iki bisküvi arası lokum) dağıtıyor. ironi mi, krizi fırsata çevirme mi bilemedim.

hejobijo‎ Sırrı Süreyya’nın seçim bürosunda bir sürü Sırrı Süreyya maskesi bulundu. Başka türlü o kadar nasıl çalışabilir bu adam yahu?

ahmeturhan‎ Kenan Evren’in ifadesinin alınmasını, sağ bir partinin seçim yatırımı olarak görmek bile nereden nerelere gelindiğinin göstergesidir.

adriyatik‎ DYP’nin seçim vaadi; sokak isimlerini satıp, işçiye, memura ikramiye! tee allahım yakında kıçınızdaki donu satıcaz derlerse şaşırmayın :)

numan_ceyhan‎ Bu secim kampanyasi demokrasi tarihimize kotu anilariyla gececek kadar agresif ve saldirgan. Bundan sonra insallah sagduyu hakim olur.

Mhmetsa‎ seçim sebebiyle:AKP 124 milyon,CHP 55 milyon, MHP 38 mılyon ek para aldı hazineden.ancak çok ilginç bir durum var.

BaranARKAS‎ Hmm Kenan Evren’in sorgulanması süreci seçim yatırımı olsa ne olacak?..Velev ki öyle..Ne olacak?..Bu da bi icraat değil mi?..

Mhmetsa‎ tahmini 1 mılyar tl para harcıyor akp seçim için.olm bu kadar parayla sadece turkiye değil arap ülkelerine bile başbakan seçilirim.

izelediboglu‎ Şalak saçma şarkılar çalmayan bi seçim arabası varsa eğer, oyumu o partiye vericem. ilerde yaaani

JansetBulvari‎ Şu hafta da bir geçeydi de eskisi gibi normal konulara girseydik. Seçim, gerilim, kavga..Baharı ıskaladık bari yazın keyfini çıkaralım.

ebru_eby‎ Bu yıl ki seçim arenası tam bir mide bulantısı. İktidar, öfke siyasetiyle seviye yerlerde. Bu tip siyasetin doğacağı çocuktan hayır gelmez.

dnzyildiz‎ CHP’li değilim, seçimi kazanacağını da düşünmüyorum ama “seçimi CHP kazanacak” demenin yasaklandığı bir seçim dönemi çok antidemokratik…

Hakkında Hasan Yener

SM Haber Genel Yayın Yönetmeni SEO - Digital Pazarlama - Sosyal Medya Pazarlama iletisim@sosyalmedyahaber.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir