Salı , 7 Şubat 2023

Sev Kardeşim Twitter Dostlukları

Önceleri herkesin evinde internet yoktu. İnternet kullananların ev telefonu meşgul çalardı. Sonra internet cafeler mırc chat odaları birkaç kaçamak porno sitesi. Yavaş yavaş Google hayatımıza girdi.
Merak ettiklerimiz yazdık. İzledik gördük. İnternet evlerde yaygınlaşmaya başladı çok değil 10 sene önce arada bir sürü teknolojik gelişmeler oldu filan mırclar da bulunan arkadaşlıklar takma isimlerle yazışmalar kendini bambaşka tanıtmalar filan…

Konumuza gelelim. 2012 yılındayız. Sosyal ağlara en karşı olanın bile bir facebook’u var. ( hele cep telefonlarından internete girilmese metrobüs otobüs nasıl çekilirdi hepimiz boyun fıtığı olacağız.) sonra twitter foursuguare vs uzayıp giden bir liste. Yavaş yavaş tanımadığımız insanlarla konuşmaya başladık ünlülerle arkadaş olduk. Anne baba kardeşten çok twitter da tanıştığın insanlarla konuşmaya başladın. Facebookta şarkı paylaştın tanıdıklarına yada arkadaş olarak eklediğin tanımadıklarına. Kendimiz gibi insanlar arıyoruz belki de. En özelimizi hiç tanımadığımız birine anlatıyoruz…flörtöz takılıyoruz kimi zaman kimi zaman kızıyoruz eskiden mektup arkadaşlarımız vardı. Şimdi onun yerine daha kısada arkadaş ediniyoruz.

Kimisi ile dost oluyorsunuz. kimisi ile sevişiyorsunuz. kimisinin evine gidip şarap içip dertleşiyorsunuz. İlkokul arkadaşını bulma geyiği bitti çok şükür. Fcebook ta arakdaşımı bulacağım..eee niye? İstesen zaten kaybetmezdin onu..amaç ne ? Kimse kendini kandırmasın kim ne giymiş nereye gitmiş kaç like almış ilişki durumu ne? Çantası çok hoş.Of çok hoş çocuk kız bana verir mi? acaba öylemi ? ne yedin filan..kimisi özlü sözlerle mutlu kimisi çiçekle…Aileden kocadan çocuktan eşden dosttan göremediği sevi açlığını sosyal ağlarda doyuranlar…telefon rehberinize bir bakın kaçı ilkokuldan kaçı aileden kaçı internetten tanıştığınız insanlar? Kadın erkek ergen yetişkin yaşlı gay lezbiyen alevi kürt Müslüman açık kapalı …..herkes kendi gibi birileri ile konuşmak istiyor yalnız olmadığını hissetmek istiyor .

Twitter dostluklarıydı aslında yazmak istediklerim. Buradan tanışıp büyük bir cesaretle aşklarını özgürce yaşayan arkadaşlarım oldu. Yüzünü bile görmediğim o kadar arkadaşım var ki İzmir’de Van’da Ankara’da …….İstanbul’da orada burda.
Düşüncelerini biliyorum artık tanıyor gibiyim. İlk karşılaştığımızda bile saatlerce konuşabiliriz …Yeni dostluklara…

Sev kardeşim yalnız değiliz..

Hakkında Seymen

Sosyal Ağ kullanıcısı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir