Sexting Nedir?

Amerika ve Avrupa’da çok yaygın olsada Türkiye’de yeni bir kavram yeni bir bağımlılık türü.
Ekşi sözlük’ü takip edenler bilir sexting vakası yaşanmış bir yazarın yazarlığı iptal edilmişti. Disconnected(sanal hayatlar) filmi ile sexting’in zararları bir kez daha gözler önüne serildi peki nedir bu sexting?
Sexting, cinsel içerikli, görüntülü cep telefonu mesajına verilen isim. Avrupa ve ABD’de öğrencileri arasında çok yaygın.

birbirlerine müstehcen mesajlar ve kendilerinin ya da arkadaşlarının çıplak fotoğraflarını gönderiyorlar. İki yıl önce ABD’nin Cincinnati eyaletinde Jessica Logan erkek arkadaşına çıplak fotoğrafını gönderdi, erkek arkadaşı da bunu sınıfa yaydı. Logan aşağılanmalara dayanamayarak mezuniyetinden bir ay sonra intihar etti.

Facebook ve Sosyal Ağ tacizlerine dikkat edilmeli

14 yaşındaki Megan Meier 2006’da odasında kendisini asmış vaziyette bulundu. FBI’ın bir yıl süren araştırmaları sonucunda Meier’i intihara Myspace’ten tanıştığı Josh Evans takma adlı kişinin taciz mesajlarının sürüklediği ortaya çıktı. Araştırma derinleştiğinde Josh Evans adlı kişinin Meier’ın sınıftaki bir kız arkadaşının annesi olduğu anlaşıldı. ABD 2007’nin sonlarında açığa çıkan bu hikayeden sonra Facebook, Myspace, Twitter ve cep telefonu üzerinden tacizlerle ilgili hem ebeveynleri hem de gençleri bilgilendirici kampanyalar düzenlemeye başladı.

Türkiye’de henüz bununla ilgili bir bilinç oluşmuş değil akıllı telefonların bu denli yaygınlaşmasından sonra sexting vakalarının artması muhtemel.

Hakkında Yılmaz Atasoy

Uzun zamandır sosyal medya haberlerini takip ediyorum. Sosyal medya danışmanlığı veriyor ve aynı zamanda makaleler yazıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir