Perşembe , 26 Mayıs 2022

Sigorta Dünyasına Dışavurumcu Yaklaşım Etkisi

Finans dünyasının sınırlarının genişlediği ve şirketlerin hızla büyüdüğü sektörde iletişim kurallarını yeniden yazan iyileştiren Allianz Türkiye için baş koydukları yeni yolda Kurumsal İletişim Başkanı olan Fatmanur Erdoğan, firmanın sırlarını bizimle paylaştı.

Sektör bazında içine kapanık kapalı bir kutu olarak öne sürdüğü sigortacılık kavramı için “Allianz Türkiye olarak, yeni dönemde ‘dışavurumcu şirket’ anlayışını sektöre kazandırıyoruz.” dedi. Konuyu biraz daha açan ve dışavurumcu kavramını sigorta ve finans sektörüne entegre etmek niyetinde olan planların açıklığa kavuşmasını sağladı.

Fatmanur Erdoğan sözlerine devam ederken dikkat çeken bir noktaya parmak bastı. Çalışma şekli olarak da doğal olanı doğal ve olağan şekilde anlatıyoruz. Abartma kabartma yok diyor. Duygu ve düşüncelerin etki altında kalmaksızın dışa vurulmasını ve olanı olduğu gibi vermeyi amaçlıyorlar.

Allianz sektörün bilinirliğini artırmak amacıyla daha dışa dönük bir yaklaşım sergilemeyi hedeflemiş. Dışavurumcu olmanın temel sebebi burada anlaşılıyorki kapalı kutu olan sektörün sınırlarının şeffaf olmasını sağlamak. Klasik sigortacılık anlayışından farklı bir dil ve diyalog tarzı ile yol alacaklar. İşin jargonlarını bu sisteme entegre edecekler. Böylece sadece Allianz’ın değil, tüm sektörün itibarının yükseltilmesi, sektörün faaliyetlerinin daha iyi anlaşılması ve sektöre olan güvenin artması açısından da önem taşıdığına dikkat çekebiliriz.

Açıklamalarına yer verirken çalıştıklarında alanda müşterileriyle ilgili olarak soru sormadan yapamazdık. Fatmanur Erdoğan, bir sigorta şirketiyle müşterilerin genellikle zor zamanlarında yollarının kesiştiğini vurguladı.

Müşterilerin zor zamanlarında yanında olan sigorta şirketi Allianz’ın hayatından bir kesit sunmak istediklerini söyledi. Yaşantılarından bir anı değerli okuyucularımızla paylaştılar. Daha açık, samimi ve içten bir dille yaklaşmaları sigorta müşterileri için sevindirici bir haber. Sigortanızı kullanırken, arkasında her gün daha iyi hizmet verebilmek için iyi niyetle çalışanların kimler olduğunu göstermek ve bunu içten bir şekilde istemek iyi bir şey.

Ayhan Sicimoğlu’nun sürprizini, Allianz Türkiye’nin sosyal medya hesaplarından ve yandaki QR kodu okutarak izleyebilirsiniz.

t: @AllianzTurkiye

f: @AllianzTurkiye

y: @AllianzTurkiye

Dünyanın en güçlü finans topluluklarından olan Allianz, dünyada 70’ten fazla ülkede 148.000 çalışanıyla 83 milyon müşterisine hizmet vermektedir. Allianz, Türkiye’de 2500 çalışanı, 12 bölge müdürlüğü ve 3700 acentesi ile faaliyet göstermektedir. 2013 yılında Hayat dışı branşlarda %15,8 Pazar payı ve Emeklilik branşında %20 Pazar payı ile sektörün lideri konumundadır. 2013’de yapılan araştırmalarda Allianz Sigorta Türkiye’nin En Beğenilen Sigorta Şirketi olmuştur.

Hakkında Mert Usluer

Sosyal medya, teknoloji ve bir çok konuda yazar. "sosyalmedyahaber.com"

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir