https://juragankomik.com
Çarşamba , 19 Haziran 2024

“Simit kafa” akımı

Japonya’da yeni başlayan “simit kafa” modası, şu ana kadarki en garip akımlardan biri.

 

National Geographic’te yayınlanan Taboo programı, Japonya’daki garip bir akımı tanıttı. “Simit kafa” ya da “donut kafa” olarak bilinen akımda, kişiler alınlarına bir solüsyon enjekte ederek şişkin görünmesini sağlıyorlar. Saline adı verilen, büyük bölümü deniz tuzundan oluşan bir solüsyon enjekte edildikten sonra, şişliğin orta kısmına basılarak simit şekil veriliyor.

İşlem toplam 2 saat sürüyor. Yaklaşık 400 cc’lik salin veriliyor her birine. İstenilen ölçüde büyüdüğü zaman, işlemi uygulayan kişi iğneyi çıkartıp şişliğin ortasına basıyor. 2 saat süren sürecin ardından, alında çıkan simit 16-24 saat arasında dayanıyor. Daha sonra vücut salini emiyor ve alın normal haline dönüyor.

Taboo programı için işlemi yaptıran ve John adlı bir kişi, salin maddesinin alnına dolarken “hafif bir acı veren bir duyum” hissettiğini söylüyor. John açıklamalarına devam ederken “Rahatlık veren, birazcık gıdıklayan bir his. Uyku bastırdığı zamanki gibi yavaş yavaş yayılan bir baskı yapıyor” diyor. Programa çıkan Marin adlı kadın ve Scorpion adlı adam da, John’un görüntüsünü şirin bulduklarını söylüyorlar.

Modanın öncüsü olan Keroppy adlı sanatçı, 2007’den beri Tokyo’da kurduğu bir ekiple beraber salin enjeksiyonları yapıyor. Keroppy, bu işlemin vücudun herhangi bir yerine yapılabildiğini söylüyor. Pek çok kişi alnına yaptırmayı tercih etse de, testislerine yaptıranlar da var. İşlemi yaptıranların yılda 2 kez salin partileri verdiğini söyleyen sanatçı, bazı kişilerin kulüplere ve fetiş partilerine böyle gitmekten hoşlandığını belirtiyor. (Daily Mail)

Hakkında Yılmaz Atasoy

Uzun zamandır sosyal medya haberlerini takip ediyorum. Sosyal medya danışmanlığı veriyor ve aynı zamanda makaleler yazıyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir