Pazar , 4 Haziran 2023

Snapchat’te Sıkça Karşılaşabileceğiniz 8 İnsan Tipi

2011 Eylül’ünden beri hayatımızda olan Snapchat son dönemde popülerliğini iyice artırdı. Tabi ki bunda ünlülerin Snapchat’i aktif olarak kullanmasının da payı büyük.

Her uygulamayı olduğu gibi Snapchat’i de kullanırken karakterimizi ve kişiliğimizi öne çıkarıyoruz. Sonunda da bize ait tarzlarımız oluveriyor. Herkesin kendine ait bir tarzı olmakla beraber Snapchat’te karşılaşabileceğiniz 8 insan tipini sizler için derledik:

1) Filtreciler

filtreciler

Tamam filtreler çok eğlenceli, tamam uygulaman güncel! Ama bu kadar da cılkı çıkarılmaz ki. Filtreciler dediğimiz bu insanlar işi abartıp neredeyse her Snaplerinde filtre kullanırlar. Hal böyle olunce bütün gün “gökkuşağı kusan” arkadaşlarınızı izlemek zorunda kalırsınız. En kötüsü de sessiz ve ciddi bir ortamda ağzını açınca korkunç yaratığa dönüşüp bağıran arkadaşınızı izlemektir. Filtre varsa dikkat yani.

2) Hayaletler

hayalet

Snapchat’i kurdunuz ve daha hiç Snap atmadınız. Milletin Snaplerini geceler boyu izleyip duruyorsunuz. Tebrikler hayalet kategorisindesiniz! Hayaletler sadece Snapchat’te değil diğer sosyal medya mecralarında da “izleyici” olmayı tercih edebilirler. Oldukça nadiren paylaşım yaparlar ve milleti stalklamaya, insanların ne paylaştıklarını izleyip içlerinden yorum yapmaya bayılırlar!

3) Duşların Yükselen Yıldızları

duslarin-yildizlari

Sesinin ne kadar güzel olduğuna bakmaksızın her yerde şarkı söylerler. Özellikle banyodaki yaptıkları nağmeler sizi kendinizden geçirebilir. Bir elinde şampuan bir elinde duş başlığı umurunda mı dünya!

4) Selfie Bağımlıları

selfieciler

“Ya Snapchat zaten bunun için çıkmadı mı abeağğğ” şeklindeki sitemlerinde pek haksız da sayılmazlar. Uygulamanın özüne uygun davranarak devamlı selfie (özçekim mi demeliydik) çekerler. Sonuçta sizin yüzünüzü görmeyeceklerse profilinizde niye gezsinler değil mi?

5) Hayvanseverler

hayvanseverler

Kedili fotoğraf atmadan duramayanlar, köpeğinin başını okşarken poz verenler bu kategoriye giriyor. Youtube’da yeteri kadar “kedili video” izleyenler için sıkıcı tiplerdir. Tatlış hayvanları sevenlerin ise vazgeçilmezleridir.

6) Oburlar

oburlar

Bu arkadaşlar da yeni bir restorana yemeğe gittiklerinde yeni tecrübe ettikleri yemekle Snap atmaya bayılırlar. Her ne kadar bunu bazen abartıp aynı yemeği 27 açıdan çekip fotoğraf atsalar da milletimiz başkalarının ne yediğini izlemeye bayılıyor.

7) Çılgınlar

çılgınlar

Her yaşadıklarının büyük olay olduğunu düşünürler (ki bazıları büyük olaydır da) ve bu olayları Snap atarak insanlara ne kadar “cool” ve “perfect” bir hayat yaşadıklarını göstermek isterler. Hep bir aksiyon hep bir macera vardır hayatlarında. Kimi zaman bir tekneden mavi sulara dalarlar, kimi zaman bir gökdelenin tepesinde selfie çekinirler. Snap atmayı da ihmal etmezler. Devamlı Snap, Snap, Snap! Sonuç: Bildirimler kan ağladı.

8) Bodyciler

bodyciler

Vücutlarıyla gurur duyarlar ve herkesin de duymasını isterler. Snaplerinin en az %95’i kastan oluşur. Birkaç saniyelik karın kası çalışmalarını izletip gün içerisinde ne kadar çok vücut çalıştıklarını hayal etmenizi isterler. “Before and Next” olmazsa olmazlarındandır.

Her ne kadar biz 8 tane Snapchat kullanıcı tipi bulabildiysek de daha nice farklı şekillerde Snapchat kullanan insanımız vardır. Etrafınızdaki orijinal tipleri yoruma yazabilir, yazımıza destek verebilirsiniz. İyi Snapler!

Hakkında Hasan Yener

SM Haber Genel Yayın Yönetmeni SEO - Digital Pazarlama - Sosyal Medya Pazarlama iletisim@sosyalmedyahaber.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir