Cumartesi , 21 Mayıs 2022

Sony Türkiye’nin en iyi fotoğrafçısını arıyor

Dünyanın en prestijli fotoğrafçılık yarışmalarından biri olan Sony Dünya Fotoğraf Ödülleri, Sony Türkiye ile birlikte Türkiye’nin en iyi fotoğrafçısının tespit edileceği yarışmasını başlattı.

Türkiye’de tüm yetenek düzeylerinden fotoğrafçılara açık olan ve on kategoride düzenlenen yarışmaya başvurular www.worldphoto.org adresi üzerinden yapılıyor. Dünyanın en prestijli fotoğraf yarışmalarından Sony Dünya Fotoğraf Ödülleri, Sony Türkiye ile birlikte Türkiye’nin en iyi fotoğrafçısının tespit edileceği yarışmasını başlattı.

Türkiye Ulusal Ödülü, Türkiye’de tüm yetenek düzeylerinden fotoğrafçılara açık. Yarışmaya www.worldphoto.org adresi üzerinden ücretsiz olarak katılabilen fotoğrafçılar on kategoriden istediklerinde yarışabilecekler. Jüri üyeleri, bu kategorilerde bir Türk vatandaşı tarafından çekilen en iyi tek fotoğrafı tespit ederek ödüllendirecek. Bu özel ödül, çiçeği burnundaki fotoğrafçıların çalışmalarının küresel ölçekte görülmesi ve dünyanın önde gelen fotoğrafçıları ile birlikte tanınması için olağanüstü bir fırsat sunuyor.

Her yıl, Sony Dünya Fotoğraf Ödülleri uluslararası çağdaş fotoğrafçılığın en iyilerini seçiyor. Ödüller, ciddi fotoğrafçılar için 15 Profesyonel kategori; meraklılar için 10 Açık kategori; 18 ila 28 yaş arası yüksek öğrenimdeki fotoğrafçılık öğrencileri için Öğrenci Odağı yarışması; ve 20 yaşın altındaki fotoğrafçılar için bir Gençlik Yarışması’ndan oluşuyor. Türkiye Ulusal Ödülü’nü kazanan isim, Sony 2015 Dünya Fotoğraf Ödülleri’nin Açık yarışmasında Türk vatandaşları tarafından çekilen eserler arasından seçilecek.

Açık yarışmada on kategori yer alıyor:

● Mimari

● Kültür & Sanat

● Geliştirilmiş

● Düşük Işık

● Doğa & Vahşi Yaşam

● Panoramik

● İnsanlar

● Gülümse

● An

● Seyahat

Yarışmaya başvurular 5 Ocak 2015 tarihinde sona erecek. Katılımcılar ilk olarak WPO’nun ön seçim komitesi tarafından değerlendirildikten sonra, Dünya Fotoğraf Organizasyonu Kreatif Direktörü Astrid Merget’in de aralarında bulunduğu özel bir jüri heyeti kazanan isme karar verecek.

Hakkında SMH MAKALE

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir