Pazar , 14 Ağustos 2022

Sony Xperia M2 İncelemesi

Eğer yakın zaman içerisinde kendinize bir akıllı telefon satın almak istiyorsanız, çokta bütçemi aşmasın diyorsanız SMH’nin bu haftaki incelemesi olacak olan Sony Xperia M2 sizler için harika bir seçenek olabilir. Öncelikle Sony’nin bu modelinin orta segment için tasarlanan bir akıllı telefon olduğunun farkında olmamız gerekiyor. Görücülerinin karşısına son derece şık bir kasa ve bir o kadar da şık özellikler ile birlikte geçen Sony Xperia M2 fiyatı ile gerçekten orta segmnete sahip mobil cihazlar arasından en tercih edilesi ürün.

Artı Yönü: Fiyat/performans oranı düşünüldüğünde ideal bir ürün.

Eksi Yönü: Hız ve işlemci düşünüldüğünde üst düzey bir performans beklenmemeli.

Cihaz, çoğu kullanıcı için yeterli olacağını düşünülen 4.8 inç boyutunda bir ekrana sahip olarak elinize ulaşıyor. İşlemci açısından elbette çok büyük beklentilere girmeye gerek yok fakat yine de orta segmentteki bir telefon için fazlasıyla iyi olabilecek bir işlemci yani 1.2GHz hızında çalışan, Cortex-A7 tabanlı Snapdragon 400 işlemci bulunuyor. İşlemcisi itibariyle orta sınıf bir telefon olarak düşündüğümüzde oldukça makul bir performansı sergilediğini de rahatlıkla söyleyebiliriz.

Ram belleği ise 1 GB olarak belirlenmiş ancak Android işletim sistemli bir telefon olarak düşündüğümüzde performansı açısından bu ufaktanda olsa bir sorun demektir. Yine de orta segment bir telefon ve eğer bir performans canavarı beklemiyorsanız, aynı anda birçok işleminizi sorunsuz şekilde gerçekleştirebileceğiniz bir cihaz. Ekran donanımı olarak Adreno 305 kullanılmış ve dahili bellek de 8 GB olarak belirlenmiş.

sony-xperia-m2-elde-tutus

Tabii, diğer birçok android tabanlı cihazda olduğu gibi Sony’nin Xperia M2 modelinde de MicroSD kart yuvası bulunuyor. Yani, satın alacağınız yüksek boyutlu bir MicroSD ile depolama alanınız yetersiz kalsa bile kolaylıkla yükseltebilmeniz mümkün olacak demektir. Şuanda Android’in 4.3 sürümüne sahiplik yapan cihazın yeni gelen 4.4 sürümü için ise henüz net bir açıklama bulunmuyor.

8 megapiksellik kameraya sahip olan modellerinin en büyük avantajı ise kullanıcılarına 1080P video kaydı desteği sunuyor olmasıdır. Bağlantı özellikleri açısından da Sony Xperia M2 birçok sınıfdaşının üzerinde kalıyor.  NFC, DLNA, HSPA, GLONASS, Wi-Fi, Bluetooth 4.0, GPS ve 3G gibi teknolojiler ile orta sınıfta bir cihaza sahip olmak isteyen kullanıcılara rahat bir performans sunmayı hedefliyor. Sony Xperia M2 fiyatı 950 TL – 1050 TL aralığında değişmektedir.

Hakkında Hasan Yener

SM Haber Genel Yayın Yönetmeni SEO - Digital Pazarlama - Sosyal Medya Pazarlama iletisim@sosyalmedyahaber.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir