Perşembe , 26 Mayıs 2022

Sony Xperia Z3’ün Özellikleri belli oldu

IFA’da sahne sırası Sony’e geldiğinde büyük meraklı bir bekleyiş vardı ve en sonunda aylardır sızıntıları ile takip ettiğimiz cihazların gerçeklerini görebilme fırsatına eriştik. Biliyorsunuz ki Sony en son bundan 6 ay önce Sony Xperia Z2 modelini çıkartmıştı. Şimdi ise Sony’nin istemeyeceği kadar yeni amiral gemisi modeli oldu.

Öncelikle Sony Xperia Z3’den başlayalım; cihaz çift çekirdek 2.5 GHz işlemci ve MSM8974AC Snapdragon 801 yongası kullanacak. 3 GB Ram belleğinin yanı sıra grafik işlemcisi olarak Adreno 330 kullanıacak.  Z3’ün ekranı ise 5.2″ olacak ki bu rakam daha önce sızıntılarda da söylenmişti. Cihazların renk seçeneği yelpazesinde de köklü bir değişikliğe gidildi. Şuan cihazın siyah, beyaz, gümüş, yeşil ve, kırmızımsı bir renk şeması bulunuyor.

sonnysony-xperia-z3

Elbette cihazın önce çıkan özelliği ise su geçirmiyor olması olacak. Diğer bir öne çıkan özelliği ise hiç şüphesiz cihazın insanları büyüleyecek kadar güzel bir tasarıma sahip olması olacak. İlerleyen günlerde Sony Xperia Avrupa’da satışa çıkacak fakat ne zaman satışa çıkacağına dair henüz herhangi bir bilgi verilmedi. Eğer bugünlerde telefonunuzu değiştirmeyi düşünüyorsanız bir ay kadar beklerseniz tüm amiral gemileri arasından ihtiyaçlarına en net çözümleri sunan cihazı tercih edebilirsiniz.

Hakkında Hasan Yener

SM Haber Genel Yayın Yönetmeni SEO - Digital Pazarlama - Sosyal Medya Pazarlama iletisim@sosyalmedyahaber.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir